hallmann

Brazylijska Komisja MMA (CABMMA) odrzuciła apelację i podtrzymała swoją wcześniejszą decyzję o zawieszeniu Piotra Hallmanna, po tym jak drugi test potwierdził obecność drostanolonu w organizmie zawodnika.

Hallmann (MMA 15-3) w sierpniu tego roku oblał testy antydopingowe w Brazylii. Polski zawodnik złożył niedawno odwołanie i zażądał, aby Komisja przeprowadziła badanie tzw. próbki B. Próbka ta została pobrana z moczu zawodnika, po gali UFC Fight Night 51, na której Polak przegrał przez decyzję z Gleisonem Tibau (MMA 30-10) .

Próbki B został pobrana tego samego dnia co próbka A, a na wniosek Hallmanna zostały sprawdzone przez laboratorium UCLA (Olimpijskie analityczne laboratorium), akredytowane przez WADA i ponownie wykryto w nich drostanolon. Tym samym Komisja nie miała wyjścia i podtrzymała decyzję o zawieszeniu zawodnika na 9 miesięcy.

Hallmann we wcześniejszych wywiadach wielokrotnie zaprzeczał stosowaniu dopingu i zwracał uwagę na błędy proceduralne, jakich miała dopuścić się Brazylijska CABMMA.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.