Organizacja Professional Fighters League zabezpieczyła swoją przyszłość kolejną rundą finansowania w wysokości 50 milionów dolarów. Dodatkowo poinformowano o nowym programie telewizyjnym legendarnego boksera Mike`a Tysona który będzie wspierać promocję zawodników walczących dla PFL.

Dobre wiadomości dla fanów oraz zawodników walczących dla wypłacającej turniejowym zwycięzcom miliony dolarów organizacji PFL.  Amerykańska organizacja poinformowała o zakończeniu kolejnej rundy finansowania serii C w wysokości 50 milionów dolarów. Łączna suma jaką inwestorzy wsparli organizacje MMA wynosi w tym momencie już 100 milionów dolarów.

Dodatkowo legendarny Mike Tyson będzie bardziej obecny w działaniach marketingowych PFL:

„Mike pomoże w rekrutacji zawodników i udzieli wsparcia marketingowego dla niektórych naszych nowych fighterów” – mówi współzałożyciel PFL Donn Davis. „Tyson jak mało kto wie jak to jest być mistrzem świata. Jakie to uczucie być na szczycie i jak mierzyć się z pułapkami które na ciebie tam czyhają.”

Legendarny bokser będzie także gospodarzem nowego programu telewizyjnego dla PFL . 30-minutowe odcinki emitowane na kanałach ESPN2 i ESPN + będą zapowiadać kolejne gale organizacji oraz przedstawiać bokserskie walki Tysona z jego własnym komentarzem.

Średnia oglądalność gal PFL w 2019 roku na kanale ESPN2 wyniosła 236 000 widzów. Był to wynik o 75% lepszy w porównaniu do inauguracyjnego sezonu transmitowanego na kanałach NBC Sports Network ale gorszy niż konkurencyjne gale UFC oraz Bellatora MMA.

Mimo niskich wyników oglądalności, organizacja wypłaca jedne z najwyższych pensji w sporcie MMA. Na każdego zwycięzce turniejowego w każdej wadze,  pod koniec sezonu czeka okrągły milion dolarów. W tym roku podczas finałowej gali PFL Championships, organizacja rozdała zawodników ponad 6 milionów dolarów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.