Peter Sobotta

Walka w kategorii półśredniej, pomiędzy Peterem Sobottą (15-5-1 MMA) i Nicolasem Dalby (14-1-1 MMA) została oficjalnie ogłoszona przez UFC. Odbędzie się ona 3 września, w Barclaycard Arenie w Hamburgu.

Sobotta, w swojej ostatniej walce przegrał z Kylem Noke przez TKO na gali UFC 193. Należy jednak przypomnieć, że po powrocie do organizacji Peter wygrywał przez decyzję z Pawłem Pawlakiem oraz przez poddanie z Stevem Kennedy.

Dalby, który jest byłym mistrzem organizacji Cage Warriors, podpisał kontrakt z UFC w 2015 roku. Wygrał swoją pierwszą walkę z Elizeu Zaleski dos Santosem przez niejednogłośną decyzję. W swoim ostatnim pojedynku przegrał on z Zakiem Cummingsem – porażka ta przerwała serie 15 pojedynków bez przegranej zawodnika.

11 KOMENTARZE

  1. Szkoda mi tej ostatniej przegranej Piotrka. Gdyby nie ten cios na wątrobę to kto wie jakby ta walka się potoczyła. Wiem, wiem "gdyby baba miała wąsy…" Dalby nie jest łatwnym przeciwnikiem, ale da radę go ogarnąć.

  2. fajne zestawienie, dwóch solidnych europejskich półśrednich, oby tylko Sobotta był zdrowy i nie złapał żadnej kontuzji.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.