Foto: Michał Biel/MMAROCKS
Foto: Michał Biel/MMAROCKS

Peter Sobotta udanie powrócił do oktagonu po przegranej na UFC 193. Polak pewnie pokonał Nicolasa Dalby’ego na dystansie trzech rund.

W pierwszej części starcia Sobotta trafił Duńczyka mocnym podbródkowym, którym posłał go na matę oktagonu. Przez resztę tej rundy Peter dominował rywala w parterze, obijając Duńczyka co chwilę ciosami. Dalby próbował powrócić do stójki, jednakże Sobotta świetnie kontrolował rywala. Druga runda miała podobny przebieg – Sobotta znowu presją oraz aktywnością zarówno w stójce jak i parterze, przeważał nad Duńczykiem. Świetne kombinacje oraz zaskakiwanie rywala sprowadzeniami sprawiło, iż druga runda również powędrowała na konto Piotrka. W ostatniej części starcia obaj zawodnicy wyglądali na zmęczonych. Narożnik Dalby’ego w przerwie dał mu znać, iż musi skończyć walkę przed czasem. Trzecia runda była najlepsza dla Duńczyka, jednakże to nie wystarczyło, aby wygrać ten pojedynek. Sobotta pod koniec rundy obalił przeciwnika, czym przypieczętował swoją wygraną. Ostatecznie zwyciężył Polak przez jednogłośną decyzję sędziowską (30-26×3).

20 KOMENTARZE

  1. Mimo tego, że Sobotta wychodzi w stroju z Orzełkiem to jakoś w ogóle mnie nie wzruszają jego wygrane. Aczkolwiek trzeba przyznać, że chłopak przechodzi fajną drugą młodość (hmm dziwnie to brzmi bo Peter ma 'dopiero' 29 lat).

    Czekam na posty "Dalby dla Borysa".

  2. Brawo Piotrek! Jak widać akcja z flagą Jamajki przyniosła sukces, w końcu się coś o nim mówi w Polskich mediach. Urodził się w Zabrzu w Polskiej rodzinie, wyjechał jako dziecko do Niemiec, cały czas podkreśla że jest Polakiem, ale i tak będzie hejtowany, za to Wenezuelka która z Polską ma tyle wspólnego że od pół roku tu trenuje, traktujemy jako "naszą". Dokąd idziesz Polsko?

  3. DALBY DLA BORYSA!

    Pomysl swietny, ale Borys jako mistrz KSW niestety nie moze walczyc ani w ACB ani w Cage Warriors 😉

  4. Pozytywnie, 3 rundy wygrane i wygrana w każdej płaszczyźnie, spodziewałem się że będzie mu trudniej, a jednak ogarnął temat po profesorsku

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.