pawel_pawlak
(fot. Piotr Pędziszewski/MMARocks.pl)

Jak informuje dzisiejsze wydanie „The Sun”: Paweł Pawlak zmierzy się Leonem Edwardsem na UFC w Glasgow.

18 lipca UFC wraz ze swoją serią „Fight Night”, zawita do największego miasta Szkocji – Glasgow. Na karcie walk planowanej gali znalazł się Paweł Pawlak (MMA 11-1). Nasz rodak w swym ostatnim boju, jednogłośnie na punkty pokonał Sheldona Westcotta (MMA 8-3-1). Dla „Plastinho” będzie to już trzecia walka w organizacji Dany White’a.

Przeciwnikiem Pawła będzie Leon Edwards (MMA 9-2), który ma dokładnie taki sam bilans w największej na świecie organizacji, co Polak. Edwards w debiucie przegrał z Claudio Silvą (MMA 11-1), ale już w kolejnej walce (również na UFC w Krakowie) znokautował na zimno Setha Baczynskiego (MMA 19-13) w osiem sekund od rozpoczęcia starcia. Przy okazji tego KO, zdobył bonus „występu wieczoru”. Leon to groźny uderzacz, który większość walk kończył właśnie w stójce. Między 2012 a 2014 rokiem walczył w organizacji BAMMA, w której zdobył pas mistrzowski wagi półśredniej.

Nie wiadomo jeszcze jakie miejsce na karcie walk zajmować będzie ta konfrontacja.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.