FAL

Pięć lata temu (3 września 2010 r.) odbyła się pierwsza gala Fighters Arena Łódź.

Dopiero od trzeciej imprezy nazwa organizacji została zmieniona na samo Fighters Arena, ponieważ z założenia organizacja miała być bardzo mocno powiązana z miastem. Przed pierwszą galą Marcin Jesiotr, twórca FA mówił:

Przede wszystkim jest to Gala w Łodzi i dla Łodzi. Organizatorami są łodzianie, będę występować przede wszystkim łódzcy zawodnicy, gala odbędzie się w Łodzi. Udało nam się otrzymać Honorowy Patronat Prezydenta miasta Łodzi. Chcemy by ta premierowa gala zapoczątkowała cykl prestiżowych imprez sztuk walki, które odbywały by się cyklicznie w Łodzi pod hasłem „Łódź kontra reszta świata” z wyselekcjonowaną walką wieczoru i co roku z przeciwnikami z innego państwa. W tym roku mamy Węgrów. W przyszłym roku zaprosimy zawodników z innego kraju do współpracy.

Pierwsza gala zorganizowana została w Atlas Arenie, a walką wieczoru było stracie Pawła Nastuli z Yusuke Masudą. Był to nie tylko pierwszy występ naszego mistrza olimpijskiego po ponad dwóch latach przerwy od MMA, ale również pierwsza jego walka w Polsce. Wszystkie wcześniejsze boje Nastula toczył za granicą (cztery walki w Pride FC i jedną w Sengoku). Walka w Łodzi zakończyła się już po 26 sekundach. Paweł Nastula wygrał przez techniczny nokaut.

W drugiej walce wieczoru Magdalena Jarecka pokonała na punkty Arune Lauzeckaite. Natomiast podczas całej gali można było zobaczyć pojedynki takich zawodników jak: Bartosz Kopera, Marcin Burzyński, Jordan Błoch, Tomasz Jeruszka, Leszek Wojtczyk czy Łukasz Kaśniewski. Na gali wystąpili również aktualny i były zawodnik UFC: Paweł Pawlak (wygrał na punkty) i Marcina Bandel (przegrał przez KO).

27 KOMENTARZE

 1. A wracając do tematu to jak już dawano to było – oprotestowuje wrzucanie takich kartek bo człowiek smutnieje zdając sobie sprawę jak czas szybko ucieka.

 2. A wracając do tematu to jak już dawano to było – oprotestowuje wrzucanie takich kartek bo człowiek smutnieje zdając sobie sprawę jak czas szybko ucieka.

  Z drugiej strony, istnieje również szansa, że któraś kartka wywoła jakieś miłe wspomnienie i będzie ok. 🙂

 3. FAŁ – trochę szkoda że już ich nie ma, nikt tak nie wręcza pasa jak Pan Jesiotr.

  Wszystko przez hardkorowych fanów, którzy nie kupili ppv.

 4. Fighters Arena to była/jest wspaniała organizacja na polskim rynku, nr 3 po KSW i MMA Attack.

  To na ich galach walczyył Paweł Nastula, Tomasz Drwal, Michał Kita, Jacek Czajczyński, Łukasz Chlewicki, Bartosz Fabiński, Marcin Bandel, Paweł Pawlak, Agnieszka Niedźwiedź i wielu innych.

  Niestety w pewnym momencie zabrakło dużej telewizji.

  Jedynym minusem było wręczanie pasa Lindermanowi przez Jesiotra.

  Mam nadzieję, że FA powróci i zorganizują jeszcze gale.

 5. @Assocati

  Na szczęście Linderman nie był zły na ten gest ponieważ zgarnął prestiżowy pas, na który leci nawet Ronda 🙂

  No cóż Linderman nadal jest mistrzem, a Ronda już nie 😉

 6. Mało ludzi, duża hala…żałośnie to wyglądało, jak Nastula wychodził tam do walki, jak w jakiejś sali gimnastycznej. Pamiętam, że uparcie palili hajsy i kilka razy brali tą gigantyczną halę:D Z tego co pamiętam, szybko też zrezygnowali z formatu PL VS Ktośtam, po ogórach paprykach z Węgier którzy byli chyba z totalnej łapanki do Jelcza w Budapeszcie, była jeszcze edycja z ogórami litewskimi – tam już niektórzy byli doświadczeni, obici, mieli dobre rekordy po 0-2 ;D

  Natomiast plusy na pewno FAŁ miało takie, że robili gale regularnie i walki zestawiali nawet fajne. Trochę brakuje mi na rynku tego FA.

  Linderman nadal jest mistrzem

  czego niby?

 7. czego niby?

  No Fighters Areny xD

  Oficjalnie nie zakończyli działalności, pasa mu nie odebrali jak to np. FEN zrobiło ze swoim zagranicznym mistrzem.

 8. No Fighters Areny xD

  Oficjalnie nie zakończyli działalności, pasa mu nie odebrali jak to np. FEN zrobiło ze swoim zagranicznym mistrzem.

  O kurcze faktycznie. Zapomniałem, że rewanż wygrany przez Michała nie był już na FA więc i pasa nie odzyskał.

 9. Pamiętam jak w techu dzień po FAŁ z dwoma kumplami którzy ogarniają MMA przegadaliśmy każdą przerwe o walce Nastka.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.