FAL

Pięć lata temu (3 września 2010 r.) odbyła się pierwsza gala Fighters Arena Łódź.

Dopiero od trzeciej imprezy nazwa organizacji została zmieniona na samo Fighters Arena, ponieważ z założenia organizacja miała być bardzo mocno powiązana z miastem. Przed pierwszą galą Marcin Jesiotr, twórca FA mówił:

Przede wszystkim jest to Gala w Łodzi i dla Łodzi. Organizatorami są łodzianie, będę występować przede wszystkim łódzcy zawodnicy, gala odbędzie się w Łodzi. Udało nam się otrzymać Honorowy Patronat Prezydenta miasta Łodzi. Chcemy by ta premierowa gala zapoczątkowała cykl prestiżowych imprez sztuk walki, które odbywały by się cyklicznie w Łodzi pod hasłem „Łódź kontra reszta świata” z wyselekcjonowaną walką wieczoru i co roku z przeciwnikami z innego państwa. W tym roku mamy Węgrów. W przyszłym roku zaprosimy zawodników z innego kraju do współpracy.

Pierwsza gala zorganizowana została w Atlas Arenie, a walką wieczoru było stracie Pawła Nastuli z Yusuke Masudą. Był to nie tylko pierwszy występ naszego mistrza olimpijskiego po ponad dwóch latach przerwy od MMA, ale również pierwsza jego walka w Polsce. Wszystkie wcześniejsze boje Nastula toczył za granicą (cztery walki w Pride FC i jedną w Sengoku). Walka w Łodzi zakończyła się już po 26 sekundach. Paweł Nastula wygrał przez techniczny nokaut.

W drugiej walce wieczoru Magdalena Jarecka pokonała na punkty Arune Lauzeckaite. Natomiast podczas całej gali można było zobaczyć pojedynki takich zawodników jak: Bartosz Kopera, Marcin Burzyński, Jordan Błoch, Tomasz Jeruszka, Leszek Wojtczyk czy Łukasz Kaśniewski. Na gali wystąpili również aktualny i były zawodnik UFC: Paweł Pawlak (wygrał na punkty) i Marcina Bandel (przegrał przez KO).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.