Na początku roku informowaliśmy o zmianie werdyktu wygranej walki Pawła Kiełka (9-5-1, 1 NC) z gali BRAVE CF 28, dzie 24-latek zwyciężył z Benoitem Saintem-Denisem (4-0, 1 NC) przez przerwanie lekarza po dwóch rundach. Po dwóch miesiącach od starcia wynik został jednak zmieniony na „no contest”.

Zobacz również: Paweł Kiełek oszukany? Wynik wygranej walki Polaka zmieniony na „no contest”

Od razu po usłyszeniu takiej informacji skontaktowaliśmy się z BRAVE CF, z której odpowiedział Joao Vitor, szef działu PR organizacji. Otrzymaliśmy krótką odpowiedź, która brzmi następująco:

„Jako niezależna organizacja, BRAVE CF nie może samodzielnie zmieniać wyników walk. Romankan Kempo Federation była odpowiedzialna za nadzorowanie tego wydarzenia i przeslali nam list z prośbą o zmianę werdyktu, ponieważ czuli, że przypadkowe uderzenia głową miało wpływ na przebieg starcia. Przeprowadzili procedury pod tym względem, jednak ich decyzja jest ostateczna. Daliśmy znać Pawłowi o wszystkim za pośrednictwem jego menedżera.”

Odpowiedź uzyskaliśmy nieco ponad tydzień temu. Po kilku zdaniach Joao Vitora wysłanych do naszej redakcji, zapytaliśmy o kilka kolejnych spraw związanych ze zmianą wyniku. Takie same pytania zostały również przesłane do Romankan Kempo Federation, jednak od kilkunastu dni nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Niestety same słowa Joao Vitora mówią za siebie, gdyż są one sprzeczne z tym, o czym poinformował Kiełek:

„O samej sytuacji nie zostaliśmy poinformowani – ani o proteście, ani o jego wyniku…”

Niedługo możemy zobaczyć 24-latka ponownie w akcji. Jak sam przyznał, sportowy cel w tym roku jest „TYLKO JEDEN”…

TYLKO JEDEN sportowy cel w tym roku! 👊SUPLE -10% DrNatural.pl kod: KielekMMAKATERING -10% Fit King Catering kod: kielek

Publiée par Paweł Kiełek sur Vendredi 17 janvier 2020

6 KOMENTARZE

  1. "(…)Daliśmy znać Pawłowi o wszystkim za pośrednictwem jego menedżera."

    "O samej sytuacji nie zostaliśmy poinformowani – ani o proteście, ani o jego wyniku…"

    Pewnie wpadło do folderu spam.

    :fjedzia:

  2. Kiełek to taki Mila albo Peszko polskiego MMA, wieczny prospekt z ogromnym potencjałem. Nawet jak będzie miał 30 lat to będzie młody, perspektywiczny. A sama zmiana werdyktu, wał i tyle, po tak długim czasie (ponad dwa miechy) ktoś sobie przypomniał, że rywalowi znika zero w rekordzie i trzeba coś zaradzić.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.