Na początku roku informowaliśmy o zmianie werdyktu wygranej walki Pawła Kiełka (9-5-1, 1 NC) z gali BRAVE CF 28, dzie 24-latek zwyciężył z Benoitem Saintem-Denisem (4-0, 1 NC) przez przerwanie lekarza po dwóch rundach. Po dwóch miesiącach od starcia wynik został jednak zmieniony na „no contest”.

Zobacz również: Paweł Kiełek oszukany? Wynik wygranej walki Polaka zmieniony na „no contest”

Od razu po usłyszeniu takiej informacji skontaktowaliśmy się z BRAVE CF, z której odpowiedział Joao Vitor, szef działu PR organizacji. Otrzymaliśmy krótką odpowiedź, która brzmi następująco:

„Jako niezależna organizacja, BRAVE CF nie może samodzielnie zmieniać wyników walk. Romankan Kempo Federation była odpowiedzialna za nadzorowanie tego wydarzenia i przeslali nam list z prośbą o zmianę werdyktu, ponieważ czuli, że przypadkowe uderzenia głową miało wpływ na przebieg starcia. Przeprowadzili procedury pod tym względem, jednak ich decyzja jest ostateczna. Daliśmy znać Pawłowi o wszystkim za pośrednictwem jego menedżera.”

Odpowiedź uzyskaliśmy nieco ponad tydzień temu. Po kilku zdaniach Joao Vitora wysłanych do naszej redakcji, zapytaliśmy o kilka kolejnych spraw związanych ze zmianą wyniku. Takie same pytania zostały również przesłane do Romankan Kempo Federation, jednak od kilkunastu dni nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Niestety same słowa Joao Vitora mówią za siebie, gdyż są one sprzeczne z tym, o czym poinformował Kiełek:

„O samej sytuacji nie zostaliśmy poinformowani – ani o proteście, ani o jego wyniku…”

Niedługo możemy zobaczyć 24-latka ponownie w akcji. Jak sam przyznał, sportowy cel w tym roku jest „TYLKO JEDEN”…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.