Paul Craig

Paul Craig przewiduje, że jego jutrzejsze starcie w walce wieczoru z Brendanem Allenem nie rozegra się tak, jak myślą wszyscy. Zdaniem Szkota, o końcowym rezultacie zdecyduje stójka.

Walka wieczoru jutrzejszej gali UFC Fight Night 232, a więc starcie Brendan Allen vs Paul Craig, zestawia dwóch prawdziwych parterowych zabójców. Obaj są specjalistami w BJJ, obaj z czarnymi pasami, wreszcie obaj mają równo po 13 zwycięstw przez poddanie w swoich profesjonalnych karierach w MMA.

Paul Craig – wbrew pozorom – nie stawia jednak na grapplingowy pojedynek. Wręcz przeciwnie, przewiduje, że owszem, może i finisz nadejdzie w parterze, natomiast zwycięstwo wyjdzie z wymiany ciosów w stójce:

To jedna z tych batalii, którą ludzie kwitują: „To będzie bitwa grapplingowa” – nie wierzę w to. Moim zdaniem ta batalia zdecydowanie będzie wojną w stójce. Kto będzie kontrolował dystans? Kto przejmie kontrolę nad oktagonem? A później, kto lepiej skorzysta z tych ciężkich ciosów? Zadawanie obrażeń, narzucanie swojej woli, a potem – zakończy się w parterze. Walka zostanie wygrana w stójce, a skończona w parterze.

Craig jest chętny zamknąć usta tym, którzy powątpiewają w jego umiejętności stójkowe. Za każdym razem, kiedy w toku medialnym słyszy w tym wymiarze krytykę, ma ochotę udowodnić, że daje sobie radę:

Kiedy złapiesz ode mnie cios – przekonasz się, jak dobra jest moja stójka. Nie muszę nawet być dobrym bokserem, wystarczy, że jestem dobrym zawodnikiem jiu-jitsu. Pokazałem to w wadze półciężkiej. Pokonałem tylu czołowych grapplerów w półciężkiej. A ostatnio pokonałem Muniza [w debiucie w wadze średniej – przyp. red.], który ma znakomity parter. Więc jeśli chodzi o zaprezentowanie mojego talentu – już to zrobiłem. Ile rąk złamał mój przeciwnik?

Szkot ma już 35 lat i aby osiągnąć swój cel, zdobyć pas mistrzowski, zmienił kategorię wagową z półciężkiej na średnią. Debiutował w nowej dywizji w lipcu – ze znacznym sukcesem. Zdradził, że za drugim razem cięcie wagi idzie jeszcze lepiej, zatem pozostaje mu w karierze od sześciu do ośmiu walk w wadze średniej, z nadzieją na tytuł mistrza:

Teraz zresetowałem swoje cele i idę po tytuł. Wiem, że jestem blisko. Wiem, że jestem w grze. Dostałem okazję, ale coś, czego nie mogę zrobić, to zlekceważyć najbliższego przeciwnika. […] A więc muszę się skoncentrować na Brendanie Allenie.

Gala UFC Fight Night 232: Allen vs Craig odbędzie się już jutro w budynku UFC Apex w Las Vegas. Na karcie przewidziano 14 walk, a pierwsze ruszają o godzinie 20:00 polskiego czasu. Karta główna zaś rozpocznie się o 23:00.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.