Mistrzowie Bellator MMA, Michael Chandler oraz Patricio Freire, zmierzą się na gali Bellator 221. Wydarzenie te odbędzie się 11 maja. Jako pierwsze informację o starciu podało ESPN.com. Będzie to pojedynek dwóch aktualnych posiadaczy tytułów mistrzowskich – w kategorii lekkiej oraz piórkowej.

Freire (28-4 MMA) przejdzie do kategorii lekkiej, aby spróbować zostać podwójnym mistrzem. W ostatniej walce Brazylijczyk obronił swój tytuł mistrzowski w walce z Emmanuelem Sanchezem.

Chandler (19-4 MMA) ma na swoim koncie wygraną nad bratem Patricio, Patricky. Od momentu znokautowania Brazylijczyka, Amerykanin często wdawał się w konflikt z braćmi. W ostatnim pojedynku Michael obronił tytuł rewanżując się Brentowi Primusowi.

Co ciekawe, obaj panowie mają identyczny rekord jeśli chodzi o walki w organizacji Bellator MMA – wygrali 16 pojedynków, a przegrali tylko 4. W historii Bellator MMA odbyła się już jedna walka mistrz vs. mistrz – wtedy to Rory MacDonald przegrał z Gegardem Mousasim, próbując zostać podwójnym mistrzem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.