Paige VanZant zmienia kategorię wagową na wyższą o jedno oczko. Kolejną walkę stoczy w limicie dywizji muszej, a zmierzy się z Jessicą Eye na UFC 216. Tę informację podał portal FloCombat, powołując się na źródła bliskie zawodniczkom.

Vanzant (MMA 7-3) całą swoją karierę biła się w kategorii słomkowej, ale problemy ze zbijaniem wagi sprawiły, że zawodniczka podjęła decyzję o przejściu do innej dywizji. Walka z Jessicą Eye będzie również dla Paige pierwszą po przeprowadzce z Sacramento do Oregonu.

Eye (MMA 11-6) miała ostatnio fatalną passę. Przegrała cztery pojedynki z rzędu (m.in. z Mieshą Tate i Bethe Correią) i była bardzo blisko zwolnienia z UFC. Z nieznanych bliżej powodów gigant zza oceanu postanowił dać jej jeszcze jedną szansę. Jessica, w przeciwieństwie do najbliższej rywalki, ma już doświadczenie w walkach w wadze muszej. W limicie 125 funtów biła się przed angażem w Ultimate Fighting Championship. Wtedy zmuszona była do przejścia wyżej z wagą, bowiem UFC oferowało kobietom walki tylko w kategorii koguciej, w której swego czasu dominatorką była Ronda Rousey.

Eye początkowo miała wrócić do oktagonu w lipcu, ale jej rywalka Aspen Ladd z powodu choroby wycofała się z pojedynku. Tuż po odwołaniu tego starcia, Eye ogłosiła plany przejścia do wagi muszej.

Właśnie w tej kategorii niebawem zostanie wyłoniona nowa mistrzyni, którą poznamy  bliżej oglądając kolejne odcinki reality show The Ultimate Fighter. Zapewne Eye i VanZant nie będą jedynymi zawodniczkami, które zamienią swoje kategorie wagowe na tę z limitem 125 funtów. Plany podboju dywizji muszej od dawna ogłasza najlepsza zawodniczka MMA na świecie, Joanna Jędrzejczyk.

UFC 216 odbędzie się 6 października w T-Mobile Arena w Las Vegas.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.