Organizacja UFC oficjalnie ogłosiła podpisanie kontraktu z Paddym Piblettem (MMA 16-3-0). Utalentowany 26-latek już w najbliższych miesiącach zadebiutuje w największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie.

Zawodową karierże „The Baddy” rozpoczął w październiku 2012 roku od pokonania przez techniczny nokaut Nathana Thompsona. Kolejne dwie walki dały mu kontrakt z Cage Warriors, gdzie udanie zadebiutował pokonując na punkty Floriana Calina, jednak już w następnym starciu został poddany anakondą przez Camerona Elsego, przegrywając pierwszą walkę w swojej karierze.

Po powrocie do klatki rozpoczął serię wygranych, która trwała ponad dwa lata. W ciągu dziewięciu pojedynków pokonywał takich zawodników jak Julian Erosa czy Teddy Violet.

Pas organizacji Cage Warriors w kategorii piórkowej Pimblett zdobył rozbijając ciosami Johnny’ego Fracheya. W kolejnym starciu mistrzostwo jednak stracił, przegrywając na punkty z Nadem Narimanim. Po poddaniu niecały rok później Alexisa Savvidisa ponownie otrzymał on szansę zdobycia pasa, jednak decyzją sędziów przegrał z Sorenem Bakiem.

Do klatki Pimblett owrócił w marcu 2020 roku. Już w pierwszej rundzie rozbił ciosami Decky’ego Daltona. Dokładnie rok później, także w pierwszej rundzie, duszeniem zza pleców odprawił Davidego Martineza.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.