Oskar Piechota

Przeciwnikiem Oskara Piechoty (MMA 4-0-1) podczas gali PROMMAC: Po prostu walcz! będzie Włoch Mattia Schiavolin (MMA 8-0-2).
Pochodzący z Padwy zawodnik walczy w MMA od 2012 roku. Na zawodowych arenach stoczył dziesięć pojedynków, z których osiem kończyło się jego wygraną przed czasem. W dwóch walkach, które przewalczył na pełnym dystansie, sędziowie orzekli remis. Schiavolin jest zawodnikiem z solidnym przygotowaniem kondycyjnym, jego głównym atutem jest siła, którą wykorzystuje przy obaleniach, kontroli przeciwnika w parterze oraz mocnym ground and pound. Jego stójka nie jest techniczna, ale Włoch nie boi się mocnych wymian, co udowodnił w dotychczasowych konfrontacjach. Ostatnią walkę stoczył w marcu na jednej z włoskich gal, gdzie wygrał z mało wymagającym Sergiehem Sokolenką w pierwszej rundzie przez TKO.

Nasz specjalista od parteru, Oskar Piechota po raz ostatni w MMA bił się na początku kwietnia na szwedzkiej gali International Ring Fight Arena z miejscowym Sadibou Syem. „Imadło” stoczył ciężką batalię z wywodzącym się z kickboxingu Szwedem. Szalę zwycięstwa przechylił na swoją korzyść w drugiej rundzie duszeniem trójkątnym. Dodatkowo, 27 kwietnia Oskar został mistrzem Polski ADCC w kategorii do 87,9 kg, tytuł ten wywalczył trzeci raz z rzędu.

Niewątpliwie dla obu będzie to jedno z największych wyzwań w dotychczasowej karierze. O tym, kto pozostanie niepokonany, przekonamy się już 27 czerwca.

Przypominamy, że transmisję z gali będzie można obejrzeć w telewizji Polsat Sport. Chętni do zobaczenia zawodników na żywo w Lublinie mogą nabyć bilety na portalu eventim.pl.

27 KOMENTARZE

 1. Z opisu wynika że dobry rywal żeby Oskar poprobował znowu stójki, very nice. 

 2. Pokonał tylko jednego przeciwnika z dodatnim rekordem. Reszta 0-3 ,0-1, 3-3 itd. Myśle że Oskar skończy to w pierwszej rundzie.

 3. Wygląda na łatwą przeprawę, ale zobaczymy. Może być bardzo cenna wygrana do rekordu, bo Włoch ma ładny rekord. Powodzenia Oskar.

 4. Panowie zerknijcie na jego walki, może nie jest jakoś techniczny w stójce, ale wygląda, że jest całkiem twardy. Nie uważam, że Oskar będzie miał łatwo, przecież to będzie jego piata  szósta walka w MMA.

 5. tytuł ten wywalczy trzeci raz z rzędu.

  "Ł" zabrakło.

  Nie znam typa, wrócę do domu to poszukam walk. Imadło go znokautuje 😉

 6. Widać ze Prommac nie szuka znanych wypalonych nazwisk tylko stawia na perspektywicznych zawodników z dobrym rekordem. Myślę ze dobra droga.

 7. Twardy chłopak jest i zapał do walki jest, ale techniki to za grosz nie ma. Wydaję mi się, że Oskar skończy to w pierwszej rundzie.

 8.  Ładnie będzie się prezentował w rekordzie Imadła, bo jeśli nasz Rodak nie pójdzie na barową bójkę, to może wygrać także w stójce.

 9. Oceniajac po przebiegu walk na pierwszej gali PROMMAC, matchmaker ma talent do sprowadzania wymagajacych rywali. Mimo to Wloch bedzie klepal 🙂

 10. Rekord nabity na jakichś ogórach, i'm not impressed, będzie klepał.

 11. Podoba mi się filozofia PROMMAC-u odnośnie rywali Polaków. Bardzo ciekawe wyzwanie dla Piechoty. Oby bez kontuzji do gali, bo zestawienia prezentują się bardzo obiecująco.

 12. Tak samo uważam, ze to nie musi być specjalnie latwa przeprawa. Byleby czyms nie strzelił, to Oskar go powinien poskładac na ziemi.

 13. Włoch potrafi ładnie przywalić, więc niech Oskar sprowadza i szybko go poddaje.

 14. System ściągania zawodników, którzy jeszcze muszą coś udowodnić mi się podoba. Dosyć mam już tych "znanych" nazwisk, które tylko odcinają kupony i jadą na starej famie.

 15. Rywal Oskara jest dla mnie anonimowy choć przyjrzawszy mu się bliżej stwierdzam, że wybór jego jako przeciwnika Polaka jest dobrym posunięciem na tym etapie kariery. Stójka wydaje się być w miarę ogarnięta choć nie zawsze trzyma garde po wyprowadzeniu ciosów. Styl agresywny, ciągły napór na rywala. Dużo chaosu, mniej przemyślanych akcji. Recepta jest prosta, nie bawić się w stójke, sprowadzić i na luzie poddać. Będzie dobrze.
  *** [email protected] *** Spis dostępnych walk *** Twitter @Voranek_MMA ***

 16. Fajny rywal, jeden i drugi widać chce zaliczyć niezły i dodatni rekord w swoim własnym, bo widać jak na tym kibicom zależy 😉 To, że pokonywał ogórów, a nie przegrywał to dobrze o nim świadczy.

  Jak tak rozliczacie rywala to pomyślcie jak to Włosi mogą pisać o ogórze na temat Oskara, bo pokonywał obecnie rekordy,0-4,1-1,0-3 i Livio z obecnym 5-2. Tak muszą chociażby wyglądać takie początki karier, żeby z puli startujących zawodowo w danej dywizji było jasne kto powinien mieć rekordy dodatnie, a kto ujemne, czasem skrajnie w obie strony idzie w niektórych przypadkach. Nie powinno chyba jednak dziwić docenianie rekordów nienaruszonych eLką póki ktoś nie walczy z kalekami, a rywalami z różnymi stylami do sprawdzenia się w MMA.

  No nic, oby było do przodu, wierzę w Oskara. Mam nadzieję, że lepiej kondycyjnie będzie to wyglądało niż w ostatniej walce i będzie git.

 17. STawiam ze Piechota wygra przez poddanie,racja duzo osob moze powiedziec to samo o zawodnikach z Polski ze walcza z fighterami,ktorzy maja kiepski rekord…

 18. Pokonać 8 ogórów to też jakaś tam sztuka. Fajny, ciekawy rywal. 

 19. Wychodowany na kelnerach ale rekord 8-0 zawsze mile widziany, nie znamy jego możliwości bo miał słabch przeciwników więc może zaskoczyć.
  Tak czy siak bez szału.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.