ONE_FC_5_fotAntontaBuena

(Fot. Anton Tabuena / BloodyElbow.com) W świecie, w którym UFC zostawia tylko okruszki na stole, ONE FC mocno stawia na zawodników związanych z azjatyckim rynkiem i organizacjami, które wchłonęło lub związało ze sobą ścisłą współpracą. W ostatniej serii umów, podpisywanych z nowymi zawodnikami, udało im się także przechwycić jednego mocnego kandydata do startu pod szyldem Zuffa. Lista nazwisk, które zadebiutują wkrótce w Azji poniżej.

Marat Gafurov (8-0) – specjalizujący się w parterze zawodnik z Ukrainy, który w swoim niepokonanym rekordzie ma między innymi wygraną nad Mairbekiem Taisumovem, obecnie rywalizującym w UFC. Będzie występował w wadze piórkowej ONE FC.

Kelvin „The Big Hit” Fitial (12-7-2, 1 NC) – niepokonany od sześciu walk ciężki ze Stanów Zjednoczonych. Ma doświadczenie na rynku azjatyckim. Walczył na tamtejszych galach i rywalizował z lokalnymi zawodnikami. Powraca do rywalizacji w MMA po prawie trzyletniej przerwie.

Rob „Ruthless” Lisita (13-5) – australijski piórkowy, rywalizował dotychczas, między innymi na Legend FC i Cage FC. Ostatnie trzy walki wygrał przed czasem, między innymi dzięki zastosowaniu bardzo rzadkiej techniki nazywanej często „bulldog choke”. Trenuje w Phuket Top Team, a większość wygranych zawdzięcza poddaniom.

Martin Nguyen (3-0) – zawdzięcza kontrakt z ONE FC zwycięstwu w turnieju jednego z partnerów organizacji, Brace for War. Pochodzi z Australii i także jest zawodnikiem wagi piórkowej.

Kultar Gill (12-8) – zawodnik wagi półśredniej z Kanady. Azjatyckie korzenie i efektowne walki ostatecznie połączyły go z największą organizacją na Dalekim Wschodzie. Mierzył się z wieloma czołowymi zawodnikami z Japonii, między innymi na galach SFL i Dream. Posiada popularne konto na Twitterze, w MMA od 2001 roku.

Kentaro Watanabe (10-4) – muszy z Japonii, znany z występów na Shooto. Nigdy nie występował poza krajem.

Najbliższa gala ONE FC obędzie się 14 marca na Stadium Negara w Kuala Lumpur i będzie nosić podtytuł „War of Nations”. W walce wieczoru zmierzą się Brock Larson i Nobutatsu Suzuki, a na karcie znajdzie się dziewięć innych walk.

[youtube id=”NPBIk8VbSzM” width=”620″ height=”360″]

F. Georgiew
„To gi or not to gi” to jeden z ważniejszych dylematów w jego życiu. Zarywa noce dla walk technicznych i przekrojowych zawodników. Zainteresowany przebiegiem przygotowań na macie i otoczką biznesową. Realista, ze zrozumieniem znosi kompromisy w polskim MMA.

6 KOMENTARZE

 1. Jestem ciekawy czy ksw ma coś takiego jak lista zakontraktowanych zawodników. Tzn pewnie ma, ale chodzi mi czy jest to gdzieś opublikowane. Wie ktoś?

 2. kiedys chyba zakladalem taki temat(albo ktos inny ,juz nie pamietam) zawodnicy na kontrakcie ksw ,ale to nie bylo nic oficjalnego

  co do nowych nabytkow to rosjanin jest najcenniejszym wzmocnieniem ,reszty nie znam

 3. Jestem ciekawy czy ksw ma coś takiego jak lista zakontraktowanych zawodników. Tzn pewnie ma, ale chodzi mi czy jest to gdzieś opublikowane. Wie ktoś?

  Po cholere im to jak dopiero zaczynają porządkować swoje drabinki?

  Gafurov będzie bardzo dużym wzmocnieniem organizacji. Liczyłem po cichu na to że załapie się do UFC, ale i na to jest nadzieja. ONE FC nie spiera się z zawodnikami jeżeli chodzi o kontrakty, jeżeli im na kimś zależy ( Aoki, Ng) to po prostu świsną kasą i będzie to argumentem w negocjacjach danego zawodnika z UFC.

 4. Brakuje mi tu Polaka

  Kogo? One FC ma chyba kontrakty na wyłączność, więc który Polak mógłby dostać od nich propozycję i – co ważniejsze – ją podpisać?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.