Utalentowana fighterka wagi atomowej, Lena Tkhorevska podpisała kontrakt z mocną azjatycką organizacją One Fighting Championships. W pierwszej swojej walce dla nowej organizacji, 25-latka z Białej Podlaskiej zmierzy się z niepokonaną Angela Lee (MMA 3-0). Walka odbędzie się 11 grudnia w Manili,w limicie do 52 kg. Kolejne walki według kontraktu odbywać się już będą w limicie do 48kg. Lena w krótkiej rozmowie z naszą redakcją powiedziała:

Bardzo się cieszę, że po bardzo długiej, przymusowej przerwie w walkach, która spowodowana była wycofywaniem się przeciwniczek, odwoływaniem gal i szeregiem innych pechowych wydarzeń, wreszcie mam oficjalnie ogłoszoną walkę. Podpisałam kontrakt z największą azjatycką organizacją, która ten rok zamknie liczbą 11 gal. Dla ONE zadebiutuje już 11 grudnia na Filipinach w Manili. Tym razem w wadze do 52 kg, ale kolejne walki będą już w dywizji atomowej, z którą w Azji nie ma takich problemów. Moją pierwszą rywalką będzie niepokonana Angela Lee, dobra zawodniczka BJJ i MMA. O walce z nią wiedziałam już od jakiegoś czasu, czekaliśmy tylko z ogłoszeniem na jej pojedynek w listopadzie. Przygotowania trwają więc już od pewnego czasu i są bardzo ciężkie, ale mam nadzieję, że ich efekt zobaczycie już 11 grudnia.

Lena Tkhorevska (MMA 3-1) rozpoczęła występy w MMA podczas PLMMA 19 w czerwcu 2013 roku. Wtedy to zawodniczka Okniński MMA pokonała przez nokaut techniczny Marię Błaszczuk w pierwszej rundzie. Pozostałe dwa zwycięstwa 25-latki także miały miejsce w pierwszych minutach walki. Na PLMMA 21 i 29 mieszkanka Białej Podlaskiej poddała kolejno Sylwię Juskiewicz i Annę Moldavchuk. Te dwa zwycięstwa Polka przedzieliła porażką z Iman Darabi na MMA Fighters Club w Inowrocławiu.

W marcu tego roku, Tkhorevska dołączyła w Xtreme Fighting Championships jednak po pół roku rozwiązała kontrakt. Powodem było nieprofesjonalne zachowanie organizacji XFC która wbrew zapewnieniom, nie była w stanie zorganizować Lenie żadnej walki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.