dejdamrong

One Championship ogłosiło, że na swojej nadchodzącej 22 maja gali przyzna tytuł mistrza w wadze 52 kg mężczyzn.

Na gali w Singapurze mistrzostwo rozstrzygną między sobą Taj Dejdamrong Sor Amunaysirichoke (MMA 4-0) oraz Filipińczyk Roy Doliguez (MMA 6-0). 36-letni Dejdamrong po długiej karierze w muay thai zadebiutował w MMA na siedemnastej gali One 14 czerwca minionego roku w wadze muszej. Wszystkie swoje zwycięstwa odniósł dla tej ogranizacji dwa przez nokauty kolanami, dwa przez poddania. Dla Doligueza będzie to debiut w One po karierze spędzonej w filipińskiej organizacjach Universal Reality Combat Championship i guamskiej Pacific Xtreme Combat.

Kategoria 52 kilo mężczyzn od dawna była obecna w azjatyckim MMA. Shooto ukoronowało swojego pierwszego mistrza w tej wadze – Taja Rambeę Somdeta w listopadzie 2009 roku. Obecnie pas ten dzierży od września 2014 Yoshitaka Naito. Pancrase przyznało swój tytuł w grudniu 2011. Do dziś jest on w posiadaniu Mitsuhisy Sunabego, który jednak od tego czasu bronił go tylko raz dzieląc swój czas między kategorię muszą i słomkową. Nie jest to też nic nowego dla szerszego świata azjatyckich sportów walki gdzie dwa najsłynniejsze stadiony muay thai – Lumpinee i Rajadamnern – przyznają tytuły już od 47,6 kg.

Walką wieczoru wspomnianej gali One Championship będzie jednak starcie o pas wagi lekkiej między mistrzem Shinyą Aokim (MMA 37-6, 1 NC) a pretendentem Kojim Ando (MMA 11-3-2).

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.