Wraz z  kolegami z „Grappler-info” przyłączamy się do prośby o pomoc ciężko choremu synkowi polskiego judoki, Krzysztofa Wilkomirskiego.

Franciszek urodził się z wrodzoną wadą serca. Pan Krzysztof startował na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, próbując zdobyć pieniądze na leczenie synka, krążka niestety nie zdobył. Pomogła Agnieszka Wieszczek, która zlicytowała swój medal.

Fragment ze strony internetowej poświęconej Frankowi: „[…]  wada serca naszego dziecka okazała się jeszcze bardziej skomplikowana niż przypuszczano (serce jednokomorowe z artrezją pnia płucnego, pojedynczą zastawką komorowo-przedsionkową i brakiem proksymalnej części obu tętnic płucnych). Dlatego też konieczne było podłączenie Franka zaraz po urodzeniu do aparatury podtrzymującej życie i wykonanie dwóch operacji kardiochirurgicznych.

Niestety, podczas tych operacji został uszkodzony nerw przeponowy,  wyniku czego konieczna była następna operacja. Kolejne tygodnie były walką z zakażeniami (sepsa, gronkowiec, rotawirus), które dwukrotnie doprowadziły do śmierci klinicznej. Czterokrotnie podejmowane próby przejścia na własny oddech nie dały rezultatu. I kiedy lekarze stracili już nadzieję, Franek sam wyciągnął rurkę intubacyjną i zaczął oddychać! Lekarze stwierdzili, że powrót dziecka do życia to prawdziwy cud!.”

Każdy z was, kto chciałby pomóc, może to zrobić oddając 1 % podatku na rzecz fundacji wspierającej Franka, lub przez osobiste wpłaty na konto. Więcej informacji tutaj.

AUKCJA DOSTĘPNA TUTAJ !!

10 KOMENTARZE

  1. kurcze ten maluch ma naprawdę ciężko…od samego początku musi walczyć bez przerwy, rodzice też

  2. Juz chlopaki wyskakujemy z kasy wspierac przyszlego malego reprezentanta!

  3. Wielkie dzięki za zrobienie „szumu” wokół całej sprawy dla mmarocks i choke.pl. Teraz zostaje tylko licytować ! 🙂

  4. taki delikatny offtop – kiedys byla akcja z nr konta na operacje dla dziecka jednego z userow, jak zakonczyla sie ta akcja? mialo byc o tym napisane na stronie, a do tej pory cisza.

  5. Bear Grylls
    Tradycyjnie jest „mały” poślizg ale będzie niebawem, niektórzy twierdzą że dzisiaj ale myślę że raczej w okolicach poniedziałku – wtorku 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.