Serwis MMAROCKS.pl, największy i najstarszy polski portal poświęcony mieszanym sztukom walki obchodzi właśnie swój dziesiąty jubileusz działalności. Początkowo nasz serwis był blogiem założonym przez Tomasza Nowosielskiego, do którego po kilku tygodniach działalności dołączył Jakuba Bijan. Z czasem do dwójki założycieli dołączył wspólnik – Piotr Torzewski, odpowiedzialny za kwestie techniczne – a całość przerodziła się w profesjonalny portal, który jest dziś regularnie odwiedzany przez pół miliona unikatowych użytkowników miesięcznie.

Jak mówią właściciele serwisu, w roku 2007 powstał on z potrzeby chwili i bardziej jako hobby. Dziś jest to już dobrze prosperujący biznes i profesjonalne medium, w którego redakcji działa kilkanaście osób.

MMAROCKS.pl jak wiele przedsięwzięć narodziło się z pasji i chęci budowania czegoś, czym sami się ekscytowaliśmy. Szczęśliwie okazało się, że dzięki latom poświęceń i pracy na dwa etaty można ową pasję przekuć w produktywną i dochodową działalność. Pamiętam ówczesne statystyki, naszą radość z  pierwszych czytelników, komentarzy. Od tamtej pory strona została odwiedzona prawie 200 milionów razy, a nasi użytkownicy przez ten czas napisali ponad 1 800 000 komentarzy. – wspomina Tomasz Nowosielski

Integralną częścią MMARocks jest unikatowe forum Cohones.pl, które skupia tysiące aktywnych użytkowników, na bieżąco komentujących wydarzenia ze świata sportów walki i nie tylko.

Cohones to wyjątkowe miejsce w zmieniającym się internecie, w którym tradycyjne fora coraz częściej wypierane są przez media społecznościowe i tamtejsze grupy tematyczne. Tymczasem forum MMAROCKS jest nie tylko szybko rozwijającą się platformą wymiany poglądów na temat sportów walki, treningu i kwestii okołotreningowych – jest też skupiskiem ludzi, którzy swoje zainteresowania pragną dzielić z innymi. To sprawia, że Cohones tworzy z serwisu MMAROCKS żywą społeczność, a jej członkowie częstokroć znają się osobiście ze wspólnych wyjazdów, zlotów i eventów tematycznych. – komentuje Jakub Bijan

Marka MMAROCKS, jako największe branżowe medium w Polsce oraz Europie, może również pochwalić się blisko 130 tysiącami fanów na Facebooku, 17 tysiącami osób obserwujących na Instagramie, prawie 4 tysiącami na Twitterze oraz prawie 20 tysiącami subskrybentów w serwisie Youtube.

Gdy zaczynaliśmy, na stronie pojawiało się kilkadziesiąt materiałów miesięcznie. Dziś samych newsów tworzymy kilkanaście, czasem dwadzieścia kilka dziennie. Do tego dochodzą wywiady i inne produkcje wideo, podcasty i autorskiej teksty poświęcone branży sportów walki. W tym roku uruchomiliśmy również sklep MMAROCKS, dzięki któremu będziemy mogli skupić się na dostarczeniu naszym czytelnikom nie tylko interesujących ich treści, ale także potrzebnych im produktów. – twierdzi Piotr Torzewski

Portal ma za sobą wiele etapów rozwoju, a decyzje, które były podejmowane przy jego budowaniu, pokazują, że właściciele wybrali właściwą drogę i mają jeszcze sporo pomysłów na przyszłość.

Planujemy rozszerzyć współpracę z naszymi partnerami, dzięki czemu będziemy mogli dostarczać jeszcze więcej ciekawych treści dla naszych czytelników. Nie ukrywamy również, że chcemy poszerzyć działalność o kolejne segmenty – choć na razie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby zdradzać szczegóły. Na pewno możemy obiecać, że w kolejnych miesiącach na MMAROCKS będzie się działo naprawdę dużo, co bez wątpienia przyniesie wiele korzyści zarówno czytelnikom portalu jak i forumowiczom. – zapewnia Tomasz Nowosielski.

Wejście w jedenasty rok działalności MMROCKS.pl zapowiada się więc niezwykle ciekawie.

 

 

7 KOMENTARZE

  1. Super portal, super ludzie,wieczorem walne lufę za Wasze zdrowie Redakcjo

  2. Szczere gratulacje! Pamiętam chyba nawet jak to się zaczęło. Zwało się to bodajże mmablog.pl czy coś takiego. 10 lat to kawał czasu. Jeszcze raz gratulacje!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.