Międzynarodowy sędzia MMA Łukasz Bosacki (UFC, KSW, M1), na spokojnie ocenia walkę Borysa Mańkowskiego z Normanem Parke. W filmie porusza też kilka innych kwestii związanych z sędziowaniem. Materiał warty obejrzenia!

58 KOMENTARZE

 1. Teraz te wszystkie psie wytryski co buczały po werdykcie,powinny się wstydzić…

  A Borysek na youtube powinien przeprosić

  :razz:łacz:

 2. Odpalam przed snem?!!? @Bosy zawsze na propsie. A na moje Borygo przegrał 2i3 rundę. Ale ja to raczej się nie znam na tym sporcie. Jebac hejterow!

 3. Bardziej od opinii sędziego przydałaby się analiza psychologa o wpływie popularności na ego Borysa. Sam wynik walki nie powinien budzić większych kontrowersji.

 4. Dobrze wyjaśnione. Jak najwięcej osob powinno to zobaczyć.

  @Bosy zdecydowanie kontynuuj taką serię, od czasu do czasu sporne sytuacje sie zdarzają.

  Dałem suba, lajka i dzwoneczek :roberteyeblinking:

 5. Wierzę w kulturę osobistą i honor Borysa Mańkowskiego. Z tego względu wierzę, że opublikuje teraz oświadczenie, w którym przeprosi sędziów punktowych za swoje zachowanie po walce i przeprosi za swoich fanów, którzy podważali ich pracę gwiżdżąc na hali i obrażając w niewybredny sposób w internecie.

 6. Wierzę w kulturę osobistą i honor Borysa Mańkowskiego. Z tego względu wierzę, że opublikuje teraz oświadczenie, w którym przeprosi sędziów punktowych za swoje zachowanie po walce i przeprosi za swoich fanów, którzy podważali ich pracę gwiżdżąc na hali i obrażając w niewybredny sposób w internecie.

  A jak zawiedzie?

 7. Stosując, dość powszechnie  obecnie obowiązujące w polskim MMA, kryteria nalezaloby stwierdzic, że Łukasz to zwykły hejter, niespełniony  zawodnik i początkujący youtuber. Jego opinie determinuje zazdrość i fakt, że w odróżnieniu od Borysa nic w tych dziedzinach nie osiągnął.

  Fakt, że jest zdecydowanie jednym z najlepszych sedziow w Europie niewiele tu zmienia.

  Sama analiza walki i werdyktu dosc łopatologiczna, ale prawdopodobnie takie są teraz najbardziej pożądane. Dałem like i i subkrybcje, bo cykliczność jak najbardziej wskazana.

 8. Bardziej od opinii sędziego przydałaby się analiza psychologa o wpływie popularności na ego Borysa. Sam wynik walki nie powinien budzić większych kontrowersji.

  Tak sie qlasnie dzieje gdy trafisz do krs  i wygrasz kilka walk a miszcz kawulski zobaczy w tobie potencial na gwiazde.  Tak Borysowi zmielolo w bani, ze nie potrafi przyznac sie do porazki z gostkiem, ktory z doskoku wzial walke. 

  Syndrom Najmana:jarolaugh:

 9. Bardziej od opinii sędziego przydałaby się analiza psychologa o wpływie popularności na ego Borysa. Sam wynik walki nie powinien budzić większych kontrowersji.

  Tak sie wlasnie dzieje gdy trafisz do krs  i wygrasz kilka walk a miszcz kawulski zobaczy w tobie potencial na gwiazde.  Tak Borysowi zmielilo w bani, ze nie potrafi przyznac sie do porazki z gostkiem, ktory z doskoku wzial walke.

  Syndrom Najmana:jarolaugh:

 10. Po raz kolejny napiszę, że Kawulski wraz z Lewandowskim robią krzywdę swoim zawodnikom. Uprawiają chorą propagandę wmawiając swoim „miszczom”, że są najlepsi na świecie. A ci, dzięki swoim umysłom nieskalanym intelektem wierzą w całe to gówno. Efekt jest żałosny, bo Borys teraz ciągnie włodarzy za nogawkę i płacze, że sędziowie go oszukali.

  K&L chyba trafili w dobry moment z promocją tej swojej freakfightowej organizacji. Te wszystkie Borysy, Narkuny i inne Gamery nie są nawet w czołówce Europy. Czas zamykać ten kurwidołek kpiny i brać się za to, co od zawsze próbujecie robić pod płaszczykiem sportu (tak, tego samego, z którym nie macie nic wspólnego).

  Chcę zobaczyć Kaczyński vs Tusk, nie zawiedźcie mnie!

 11. KSW przyzwyczaiło swoich kibiców do patologicznych punktacji i teraz wszyscy dostali mindfucka w zderzeniu z rzeczywistą oceną walki przez sędziów.

 12. Ale po co sędziowie ? Po co analizy ? Jakieś afery. Wystarczyło popatrzeć na twarz Normana. . .

  :lesnarhappy:

  :usunto:

 13. @Bosy , dej donejta na nastepnym lajvie, to bedziesz wiedzial dlaczego sie mylisz.

  Nie znasz sie, w ogole nic o twarzy Normana nie bylo,.

  A tak serio to fajny material. Spoko by bylo sobie posluchac takich wypowiedzi profesjonalistow na temat bliskich walk.

 14. A ja z tego miejsca chcialbym zaprosić wszystkich na Borys Mankowski TV.

  Lajkujcie, subskrybujcie, donejty wpłacajcie.

 15. Co za czasy dziwne,  w krs porzadne sedziowanie :deniroclap:

  Właśnie czegoś tu nie ogarniam, może Kawul się wkurzył że borys na Fame mma się pokazał i kazał wyjątkowo uczciwie sędziować.

 16. Właśnie czegoś tu nie ogarniam, może Kawul się wkurzył że borys na Fame mma się pokazał i kazał wyjątkowo uczciwie sędziować.

  Trzeba uczciwie przyznac, ze sporo sie jednak zmienilo. Pare lat temu De Fries za chuja nie wygralby z Narkunem gdyby go nie skonczyl :lol:.

 17. Trzeba uczciwie przyznac, ze sporo sie jednak zmienilo. Pare lat temu De Fries za chuja nie wygralby z Narkunem gdyby go nie skonczyl :lol:.

  Musieli zmienić kryteria, bo już ludzi nie ma z Polski. Jedyny, ktory ubijał odpady z ufc już skonczyl. A obecni- dwóch już zweryfikowanych, a trzeciemu z dwoma pasami nie dają szansy się zweryfikować narazie. Generalnie szkoda" strzempic" ryja i lepiej obejrzeć brodate ACA, raz, że tylko 3$, dwa to organizacja sportowa, trzy, brodacze są dziwni, ale szacunku w czasie walki i po walce nie można im odmówić.

 18. a czy to ważne kto wygrał? przecierz to jest tylko ksw

  :joe:

  Youtuber dostanie teraz jakiegoś aptekarza, później ktoś solidny spuści mu wpierdol i będą występy tylko do promowania kanału dla wiary sponsorskiej.

  Szacun za kariere mistrza

 19. Wy się tu śmiejecie, a Borysa obrabowano w tym czasie z powrotu dekady. Nawet walka Fury'ego z Wilderem to pryszcz w porównaniu z tym ustawionym wynikiem.

  :roberteyeblinking:

 20. Widac nie tylko ja zmienilem zdanie o panu mankowskim po tym co odpierdala 🙂 wiedz borysku ze twoja wiadomosc do mnie na insta "znajde cie i wyplace ci liscia" tylko polazuje jak nisko upadles lub jak kto woli jaki wpierdol dostales od Soldica,miales szczescie ze Dricus wypadl a Norman pozwolil ci dotrwac do konca walki,czekam na hejty od ludzikow z poznania i tych ktorzy liza jaja borysowi podczas jego pato streamow

 21. Widac nie tylko ja zmienilem zdanie o panu mankowskim po tym co odpierdala 🙂 wiedz borysku ze twoja wiadomosc do mnie na insta "znajde cie i wyplace ci liscia" tylko polazuje jak nisko upadles lub jak kto woli jaki wpierdol dostales od Soldica,miales szczescie ze Dricus wypadl a Norman pozwolil ci dotrwac do konca walki,czekam na hejty od ludzikow z poznania i tych ktorzy liza jaja borysowi podczas jego pato streamow

  daj link

 22. Widac nie tylko ja zmienilem zdanie o panu mankowskim po tym co odpierdala 🙂 wiedz borysku ze twoja wiadomosc do mnie na insta "znajde cie i wyplace ci liscia" tylko polazuje jak nisko upadles lub jak kto woli jaki wpierdol dostales od Soldica,miales szczescie ze Dricus wypadl a Norman pozwolil ci dotrwac do konca walki,czekam na hejty od ludzikow z poznania i tych ktorzy liza jaja borysowi podczas jego pato streamow

  Czym tak podpadłeś? Dałeś donejta tylko za 1,5 zł? :mamed:

 23. Widac nie tylko ja zmienilem zdanie o panu mankowskim po tym co odpierdala 🙂 wiedz borysku ze twoja wiadomosc do mnie na insta "znajde cie i wyplace ci liscia" tylko polazuje jak nisko upadles lub jak kto woli jaki wpierdol dostales od Soldica,miales szczescie ze Dricus wypadl a Norman pozwolil ci dotrwac do konca walki,czekam na hejty od ludzikow z poznania i tych ktorzy liza jaja borysowi podczas jego pato streamow

  Przedstaw sie z imienia i nazwiska jeśli tak kozaczysz!

 24. Czym tak podpadłeś? Dałeś donejta tylko za 1,5 zł? :mamed:

  Nie…po tym jak zobaczylem tego liva gdzie kamerki nie wylaczyl i jak gadal bzdury i przeklinal przy dziecku,napisalem ze mialem go za spoko,ogarnietego typa jednak po tym co zobaczylem i uslyszalem stwierdzam ze jest zwyklym patusem

 25. Bardzo fajne, ciekawe i analityczne podejście do rozpatrzenia decyzji w tej walce. Niby Sędzia Bosacki uważa w zasadzie tak samo jak ja w kontekście tejże walki ale miło było posłuchać fachowca. Aczkolwiek z jedną rzeczą niezupełnie się zgadzam, bowiem uważam, że obalenie pod koniec rundy to przemyślana, taktyczna akcja, która po pierwsze – ma na celu postawienia przysłowiowej kropki nad "i" w danej rundzie; i po drugie – jest to akcja wypracowana, trudniejsza w egzekucji łącznie z późniejszą kontrolą w parterze aniżeli nawet kilka celnych/mocnych ciosów. Czyli powinna być punktowana i ewidentnie brana pod uwagę przez sędziów. Wielokrotnie zresztą komentatorzy – zarówno nasi jak i ci zza wielkiej wody – podkreślają, że obalenia zawodników w końcowych fazach rund mają niebagatelne znaczenie i są w większości zagraniami taktycznymi.

 26. Ale po co sędziowie ? Po co analizy ? Jakieś afery. Wystarczyło popatrzeć na twarz Normana. . .

  :lesnarhappy:

  Dokładnie, decyzje odnośnie wyniku powinno podejmować się na podstawie kto ma bardzie obitą papę :DC:

 27. @Born2kill

  Napisałem tam, więcej mógłbym dodać widząc ponownie drugą rundę, a nie miałem okazji 🙂 Mogłem się mylić w ocenie, jak na wstępie już zaznaczyłem.  Miałem odczucie, że mimo, że Borys zwolnił tempo to nie na tyle by rundę dostał Norman. Łatwo mieć po dominującej rundzie gorsze wrażenie po rundzie bardziej wyrównanej. Tak czy inaczej ja ciekaw byłem w tamtym temacie dokładnych statystyk (liczbowych i procentowych), nie ocen czy komentarzy a propos tej decyzji. Punktowi takie mają prawo i byli nad wyraz zgodni, więc raczej od początku nie widziałem szans dla Borysa na uznanie protestu. Zbyt wiele walk już widziałem by to mnie zaskoczyło. Przy piwku, w towarzystwie, gdzie nie patrzy się ciągle w ekran mogłem dać się oszukać, że Borys jednak robił więcej w 2 rundzie 🙂 Pozdrawiam.

  PS: Jak ktoś wrzuci 2 rundę to chętnie obejrzę 😀

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.