thiago-tavares-mandel-sherdog

(Fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Jak ogłosiło wczoraj UFC, dojdzie do rewanżowego starcia między Nikiem Lentzem i Thiagiem Tavaresem. Zawodnicy pierwszy raz spotkali się w oktagonie 11 stycznia 2010 roku. Pojedynek odbył się w limicie wagowym kategorii lekkiej i zakończył się większościowym remisem.

Tavares (MMA 19-5-1), od swojego debiutu w UFC w 2007 roku, walczy w kratkę, przeplatając zwycięstwa z porażkami. Znakomitą większość pojedynków stoczył w dywizji lekkiej. Niedawno podjął decyzję o zejściu do niższej kategorii wagowej, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Dał bolesną lekcję Robbiemu Peralcie – zdominował go w parterze i poddał duszeniem zza pleców na pół minuty przed zakończeniem pierwszej rundy.

Lentz (MMA 25-6-2) to kolejny uciekinier z kategorii lekkiej, który przeniósł się do dywizji piórkowej znacznie wcześniej od swojego najbliższego rywala. W limicie wagowym do 66 kilogramów swoich sił próbuje już od dwóch lat. W tym czasie zwyciężał czterokrotnie. W pokonanym polu zostawił mi.in. solidnego Hacrana Diasa. Jedyną porażkę w ostatnim czasie odniósł z rąk niedawnego pretendenta do pasa mistrzowskiego, Chada Mendesa.

Gala UFC Fight Night 60 odbędzie się 14 lutego 2015 roku w Stanach Zjednoczonych. Walką wieczoru tej gali ma być pojedynek Tareca Saffiedine’a z Mattem Brownem.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.