foto sherdog.com / Dave Mandel

Od początku brany pod uwagę przy obsadzie gali UFC 122 w Oberhausen, najlepszy niemiecki lekki Dennis Siver (MMA 16-7) w końcu doczekał się rywala. Naprzeciw urodzonego w Rosji zawodnika stanie finalista TUF 9, Andre Winner (MMA 11-4-1). Walka dwóch przebojowych stójkowiczów może być mocnym kandydatem na walkę wieczoru.

Dla zawodnika gospodarzy będzie to druga walka przed niemiecką publicznością, wcześniej bowiem podczas debiutanckiej gali w Niemczech Siver dość szybko rozprawił się z Dale’m Harttem. Po tym zwycięstwie poszedł za ciosem i odprawił z kwitkiem solidnego Anglika Paula Kelly odbierając mu chęci do dalszej walki piękna obrotówką na wątrobę. Ostatnie dwie walki to przegrana po bardzo twardej walce ze zwycięzcą TUF 9 Rossem Pearsonem oraz wygrana z solidnym Spencerem Fisherem.

Winner natomiast będzie chciał zatrzeć złe wrażenie po niedawnej przegranej na punkty z Nikem Lentzem. Wczesniej natomiast po przegranym finale TUFa z wspomnianym wyżej Pearsonem, odkuł się fantastycznym nokautem na Rolim Delgado i wygraną na punkty z Brazylijczykiem Rafaello Oliveirą.

MMAJunkie informuje jeszcze o dwóch pojedynkach na gali w Niemczech, oba z undercard. Weteran Duane Ludwig (MMA 19-11) podejmie Anglika Nicka Osipczaka (MMA 5-2), a Darren Elkins (MMA 11-2) powita wchodzącego dopiero w świat Zuffy niepokonanego Brazylijczyka Edsona Barbozę (MMA 6-0).

UPDATE: Walka Elkins vs. Barboza została przeniesiona na UFC 123.

Rozpiska UFC 122

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.