Organizacja UFC poinformowała o podpisaniu kotraktu z Muhammadem Mokaevem (MMA 5-0-0). 21-latek zadebiutuje pod szyldem giganta światowego MMA w najbliższych miesiącach.

„The Punisher” pierwsze walki w amatorskim MMA toczył w 2015 roku – miał więc wtedy dopiero 15 lat. Kolejne pojedynki pokazywały, że zawodnik ten może w swojej karierze dojść wysoko. Ponad 20 starć na amatorstwie, wszystkie z nich wygrane w dominującym stylu, mistrzostwa świata IMMAF to tylko niektóre z osiągnięć młodego Mokaeva.

Debiut w zawodowym MMA Dagestańczyka reprezentującego Wielką Brytanię miał miejsce w sierpniu 2020 roku na gali BRAVE CF 37, gdzie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Glenna McVeigha. W kolejnych występach poddawał Jamiego Kelly’ego, Dave’a Jonesa, wypunktował Abdula Husseina i ponownie poddał Blaine’a O’Driscolla, notując tym samym pięć zwycięstw. Jedynym starciem, które nie skończyło się wygraną Mokaeva, była walka z Ibragimem Navruzovem z BRAVE CF 51, które zakończyło się rezultatem „no contest” po przypadkowym kopnięciu w krocze.

Swoje dotychczasowe pojedynki Mokaev toczył w wadze koguciej i muszej. W najbliższych tygodniach lub miesiącach poznamy jego docelową kategorię wagową, jak również termin walki i pierwszego przeciwnika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.