zdjęcie: ACA

Za nami gale ACA 109 i FEN 29, podczas których kibice zobaczyli aż piętnastu zawodników sklasyfikowanych w Rankingu PL. Najważniejsza zmiana miała miejsce w kategorii średniej, w której Rafał Haratyk (MMA 13-3-0) pokonał już w pierwszej rundzie Piotra Strusa (MMA 15-6-0), awansując tym samym na drugie miejsce zestawienia wagi do 84 kilogramów.

W wadze ciężkiej po ponad rocznej przerwie od walk zestawienie opuszcza Karol Bedorf. Korzystają na tym #4 Łukasz Brzeski, #5 Michał Kita, #6 Michał Włodarek, #7 Mariusz Pudzianowski i #8 Szymon Bajor, który awansują o jedną pozycję. O sześć miejsc do góry powędrował #9 Kamil Minda, który na gali FEN 29 pokonał decyzją sędziów doświadczonego Grzegorza Cieplińskiego. #10 Adam Pałasz po przegranej na ACA 109 pozostał na tym samym miejscu, natomiast w rankingu debiutuje niepokonany #15 Karol Żołowski.

Bez zmian w wadze półciężkiej. Na czwartej pozycji umocnił się #4 Karol Celiński, który rozpracował Luke’a Barnatta i wypunktował go na przestrzeni trzech rund. Rezultat „no contest” w starciu #8 Marcina Łazarza z #11 Adamem Kowalskim powoduje brak roszad w pozycjach tych zawodników.

Najważniejszy awans w aktualizacji po sierpniowych galach odnotowuje #2 Rafał Haratyk, który na ACA 109 już w pierwszej rundzie rozpracował #3 Piotra Strusa. Powoduje to tym samym spadek #4 Mameda Khalidova oraz #5 Michała Materli. Awans o jedną pozycję zanotował natomiast #12 Marcin Naruszczka, który po zwycięstwie na FEN 29 wyprzedził tym samym #13 Tomasza Drwala.

Zestawienie kategorii półśredniej opuszcza Salim Touahri, na czym korzysta aż ośmiu zawodników w rankingu, awansując tym samym o jedno miejsce. Do najlepszej piętnastki w Polsce po przerwie powraca #15 Albert Odzimkowski.

Bez zmian w wadze lekkiej. #14 Łukasz Kopera pozostał na swoim miejscu po przegranej na ACA 109 z doświadczonym Aurelem Pirteą.

Brak roszad również w kategorii piórkowej. #2 Adrian Zieliński po szybkiej wygranej na FEN 29 pozostaje na miejscu drugim, zaraz za liderem Danielem Rutkowskim. #3 Kacper Formela zamyka podium wagi do 66 kilogramów po rozprawieniu się z #4 Kamilem Łebkowskim przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.