Khabib Nurmagomedov rozpoczął przygotowania do wyczekiwanej przez fanów walki unifikującej pasy mistrzowskie kategorii lekkiej UFC. „The Eagle” wróci do oktagonu największej organizacji MMA na świecie 24 października, kiedy to zmierzy się z Justinem Gaethje. Będzie to pierwszy występ Nurmagomedova po śmierci jego mentora i ojca, Abdulmanapa Nurmagomedova.

Jakiś czas temu świat MMA obiegła informacja o śmierci trenera oraz największego przyjaciela Khabiba, jego taty Abdulmanapa. Zawodnik w mediach społecznościowych odniósł się do utraty ojca. Początkowo walka Nurmagomedova z Gaethjem planowana była na wrzesień tego roku, lecz z powodu osobistej tragedii pojedynek został przesunięty o kilka tygodni. Istnieje wiele spekulacji na temat przyszłości Khabiba w MMA – możliwe, że nie zostało mu już wiele walk w oktagonie UFC. Dana White dał jednak jasno znać, że zrobi dla swojego mistrza wszystko i da mu zestawienia jakich Rosjanin oczekuje.

W kontakcie z mistrzem, poza Whitem, pozostaje również jego przyjaciel z AKA, Daniel Cormier, który wspiera Khabiba w tym ciężkim okresie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.