piratstream

Pirackie transmisje wydarzeń w sieci są zmorą organizacji MMA, szczególnie jeśli te przygotowują swoje wydarzenia w systemie pay-per-view. Na polskim rynku od lat próbuje się walczyć z tym procederem i wygląda na to, że właśnie odniesiono sukces w jednej z takich spraw.

Temat nielegalnych transmisji z gal nie jest nowy. Już w roku 2016 Prokuratura Okręgowa w Warszawie zajmowała się sprawą jednego z piratów, który nielegalnie udostępniał stream dwóch gal KSW transmitowanych przez Cyfrowy Polsat w systemie pay-per view.

W roku 2017 złapano na podobnym procederze człowieka, który udostępniał transmisję gali KSW 37 na portalu Facebook. Według śledczych transmisję na żywo obejrzało wówczas ponad 33 tys. osób, a straty z tytułu utraconych korzyści pokrzywdzony oszacował na 1,3 mln zł.

Dziś z podobnymi sytuacjami walczy mocno organizacja Fame MMA, która od początku swojego rozwoju stawia na sprzedaż subskrypcji w systemie PPV. Krzysztof Rozpara, jeden z szefów marki mówił o tym w rozmowie dla serwisu Onet.

Współpracujemy z poznańskim Wydziałem Policji do walki z Cyberprzestępczością. Mamy od nich bardzo duże wsparcie. Na bieżąco wymieniamy się informacjami operacyjnymi.

Teraz natomiast biuro prasowe Canal+ poinformowało, że  Sąd Rejonowy w Wieliczce wydał wyrok w głośnej sprawie mieszkańca powiatu krakowskiego, który zajmował się procederem nielegalnego udostępniania sygnału płatnych platform telewizyjnych.

Sprawa nie dotycz jednak tylko Canal+, ale również Cyfrowego Polsatu. Zgodnie z wyrokiem oskarżony musi naprawić wyrządzone szkody i zapłacić pokrzywdzonym – Canal+ Polska oraz Cyfrowemu Polsatowi – kwotę ponad 1 miliona złotych (po 526.299,53 PLN na firmę).

Wyrok w tej sprawie jest prawomocny, a mężczyzna, który został zatrzymany na nielegalnym procederze w marcu roku 2018 został skazany również na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres trzech lat. Oskarżony nie tylko nielegalnie udostępniał sygnał w sieci, ale również pobierał za to opłaty.

23 KOMENTARZE

 1. Według śledczych transmisję na żywo obejrzało wówczas ponad 33 tys. osób, a straty z tytułu utraconych korzyści pokrzywdzony oszacował na 1,3 mln zł.

  uwielbiam takie szacunki, to wyliczenie zakłada, że każdy z nielegalnie oglądających kupiłby transmisję w ppv, już to widzę, pewnie 3/4 z tych osób nie obejrzałoby tego gdyby nie darmowy strim.

 2. uwielbiam takie szacunki, to wyliczenie zakłada, że każdy z nielegalnie oglądających kupiłby transmisję w ppv, już to widzę, pewnie 3/4 z tych osób nie obejrzałoby tego gdyby nie darmowy strim.

  To oczywiste, ale można to jak najbardziej założyć. Dlaczego by tego nie wykorzystać. Zawsze

 3. uwielbiam takie szacunki, to wyliczenie zakłada, że każdy z nielegalnie oglądających kupiłby transmisję w ppv, już to widzę, pewnie 3/4 z tych osób nie obejrzałoby tego gdyby nie darmowy strim.

  To trochę podobnie jakby założyć, że np. skoro na darmowy koncert w Rynku przyszło 2000 osób, to tyleż samo kupiłoby bilety po 40 zł.

 4. srogo , pojechali mu po rajtach.

  uwielbiam takie szacunki, to wyliczenie zakłada, że każdy z nielegalnie oglądających kupiłby transmisję w ppv, już to widzę, pewnie 3/4 z tych osób nie obejrzałoby tego gdyby nie darmowy strim.

  To i tak nic. Twórca fili.cc został zobowiązany do zapłaty 48 mln złotych..

 5. powinni jeszcze mu zaplacic ze rozpowszenil ich produkt i ktos to obejrzal…bo ostatnimi czasy to nawet nie wiem kto na tych ich kartach walczy a co mowa o placeniu za to

 6. a tam chuja i tak nigdy tego od niego nie wyegzekwują.

  To oczywiste, ale chłop do końca życia nic na siebie miał nie będzie.

 7. To i tak nic. Twórca fili.cc został zobowiązany do zapłaty 48 mln złotych..

  A co najlepsze jego obrońca powiedział, że są zadowoleni z wyroku :waldeklaugh:

 8. To oczywiste, ale chłop do końca życia nic na siebie miał nie będzie.

  No i co z tego, ja nawet zameldowany nie jestem :jjsmile:

 9. pewnie 3/4 z tych osób nie obejrzałoby tego gdyby nie darmowy strim.

  Bardzo optymistyczne założenie. Ja na przykład jak nie ma strima, to nie oglądam albo oglądam co innego. Nie wiem jak inni :batman:

 10. Bardzo optymistyczne założenie. Ja na przykład jak nie ma strima, to nie oglądam albo oglądam co innego. Nie wiem jak inni :batman:

  ja ksw w ogóle nie oglądam 😎

 11. dyskusja pod kazdym z artykułów na tym portalu, to wylew abusrdalengo humoru, dissow i szydery…jakiegos rzeczowego komentarza odnosnie sportu to ze swieca szukać…uwielbiam tą społeczność xd

 12. […] jakiegos rzeczowego komentarza odnosnie sportu to ze swieca szukać…uwielbiam tą społeczność xd

  No artykuł dotyczy FameMMA. Gdzie tu się sportu doszukiwać? :fjedzia:

 13. A KSW juz dostało swoje miliony? :razz:jelen:

  Nie, ale Aziz ponoć niedługo ma robić przelew na te 800 tysięcy kary.

 14. Klasyk: a czy można to odsiedzieć?

  Z ciekawości: skoro niektóre długi się przedawniają to ten też?

  Nie, ale Aziz ponoć niedługo ma robić przelew na te 800 tysięcy kary.

  jak widzę jak KSW ściga w niemieckich sądach Aziza płacąc w EURO za adwokata xD

  Ktoś się pytał na twitterze parę lat temu czy ściągneli: Naczelny Związkowiec odpowiedział, że po prostu kasy za walkę mu nie wypłacili

 15. fili.cc

  Co to?

  Twórca fili.cc

  Kto to?

  Twórca fili.cc został zobowiązany do zapłaty 48 mln złotych..

  A co najlepsze jego obrońca powiedział, że są zadowoleni z wyroku

  Poważnie? Ciekawe jak to się toczy dalej po takim wyroku. Ten właściciel tego fili.cc ma taką kasę lub dużo większą, że adwokat zadowolony? Co wtedy gdy nie ma takiej kasy i wiadomo, że do końca życia takiej nie wypracuje/nie zarobi? Zasądzona kara przechodzi na dzieci po jego śmierci? Tak jak w przypadku tej małoletniej Dominiki, która odziedziczyła karę po ciotce… tak wiele pytań… 😕

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.