Zawodnik kategorii półśredniej UFC, Gilbert Burns, wypowiedział się w temacie miana pretendenta do pasa mistrzowskiego. Brazylijczyk oraz jego najbliższy rywal otrzymali zapewnienie, że wygrany będzie rywalizował z mistrzem wagi do 77 kilogramów.

Burns powróci do oktagonu już w najbliższą sobotę, 6 maja, na okoliczność gali UFC 288. W drugim starciu wieczoru dojdzie do starcia z jego udziałem oraz Belala Muhammada. Pomimo, że stawką walki nie będzie pas mistrzowski, to rywalizację zakontraktowano na pięć rund. Pierwotnie główne wydarzenie UFC 288 miało poprzedzić starcie Charlesa Oliveiry z Beneilem Dariushem, natomiast ten pierwszy doznał kontuzji.

W drodze do gali Brazylijczyk wziął udział w dniu medialnym. Po wypadnięciu Oliveiry, Burns zgłosił gotowość do walki z Colbym Covingtonem, jednak ten ma być następnym pretendentem. Koniec końców organizacji udało się doprowadzić do rywalizacji Burnsa z Muhammadem. UFC zapewniło, że wygrany sobotniego starcia ma w następnej swojej walce zawalczyć o pas kategorii półśredniej.

Sean Shelby (matchmaker UFC) skontaktował się ze mną i powiedział, że nie ma możliwości walki z Colbym, jest niedostępny. Ma walczyć o tytuł, natomiast dodał, że mają Belala Muhammada. Ja oddzwoniłem i powiedziałem: „Gotowe”. Zagwarantowali nam to obydwóm, że zawalczymy o tytuł. Jeśli Belal wygra to jest następny, a jeśli ja, to ja będę następny.

Burns (MMA 22-5) obecnie jest na fali dwóch zwycięstw, które odniósł w tym roku. W styczniu poddał Neila Magny’ego na UFC 283, a na początku kwietnia pokonał Jorge Masvidala. Z tym drugim wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów podczas gali UFC 287 w Miami. Burns zajmuje 5. miejsce w rankingu kategorii półśredniej, natomiast jego rywal jest sklasyfikowany pozycję wyżej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,673 komentarzy 80,136 polubień
Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

12,185 komentarzy 28,110 polubień
Avatar of Wrestlerek
Wrestlerek

BAMMA
Featherweight

827 komentarzy 3,335 polubień
Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

KSW
Heavyweight

6,165 komentarzy 13,218 polubień

Jestem za Burnsem bo gościa naprawdę lubię. War Gilbercik :bleed: .

Odpowiedz 3 polubień