Jan Błachowicz, były mistrz kategorii półciężkiej UFC, uważa, że Jon Jones unika Toma Aspinalla. Jego zdaniem Amerykanin ma dużą szansę, aby przegrać ten pojedynek.
Jako następnego przeciwnika dla Jonesa wskazuje się Aspinalla, który jest tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej. Amerykanin w ostatnim starciu znokautował Stipe Miocicia w trzeciej rundzie walki wieczoru listopadowej gali UFC 309 w 2024 roku i zanotował pierwszą obronę pasa. “Bones” niezbyt garnie się do walki z Aspinallem, który w teorii powinien być jego następnym rywalem.
Na temat tej całej sagi wypowiedział się Jan Błachowicz w rozmowie dla portalu MMA Fighting. 41-latek uważa, że Jones unika walki z Aspinallem, ponieważ ten byłby w stanie go pokonać. Jednocześnie jego zdaniem Amerykanin dąży do walki z Alexem Pereirą, ponieważ byłoby to łatwiejsze dla niego. Błachowicz powróci do oktagonu marcowej gali UFC Fight Night 255 w Londynie po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. 41-latek zawalczy z Carlosem Ulbergiem.
Myślę, że Jon Jones tak robi, ponieważ Alex Pereira jest teraz wielką gwiazdą w UFC. Każdy go zna. Uważam jednak, że powinien walczyć przeciwko Aspinallowi, ale wydaje mi się, że się go boi. Aspinall to ktoś, kto naprawdę go może powstrzymać i pokonać. Myślę, że on wierzy w sprowadzenie Pereiry, kontrolę w parterze. Z Aspinallem to by nie było takie łatwe.
Jones (MMA 28-1, 1 NC) przed walką z Miociciem zdobył pas kategorii ciężkiej amerykańskiego hegemona. Amerykanin poddał Ciryla Gane w pierwszej rundzie głównego starcia gali UFC 285 w marcu 2023. Pojedynek z Francuzem był dla „Bonesa” powrotem do oktagonu po ponad trzyletniej przerwie. Wcześniej Jones dominował wagę półciężką UFC, której pas obronił jedenastokrotnie. Amerykanin pokonywał takie nazwiska jak m.in. Daniel Cormier, Alexander Gustafsson, Glover Teixeira czy Mauricio Rua.
Aspinall (MMA 15-3) w ostatniej walce obronił tymczasowy pas kategorii ciężkiej na gali UFC 304 w lipcu 2024. 31-latek znokautował Curtisa Blaydesa w minutę. Wcześniej znokautował w 69 sekund Sergeia Pavlovicha. Brytyjczyk wygrywał w pierwszym rundach trzy ostatnie starcia. Jedyną porażkę w UFC poniósł przez kontuzję w pierwszej walce z Blaydesem. Wszystkie wygrane w zawodowej karierze zdobywał przed czasem.
20 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
Oplot Challenge Middleweight
UFC Middleweight
Shark Fights Welterweight
Maximum FC Super Heavyweight
UFC Flyweight
Vale Tudo Open
Shark Fights Welterweight
UFC Middleweight
Vale Tudo Championship
UFC Flyweight
EFC Africa Middleweight
Maximum FC Lightweight
Shark Fights Welterweight
KSW Lightweight
Vale Tudo Championship
Vale Tudo Championship
Maximum FC Lightweight
UFC Middleweight
Brutaal Middleweight
UFC Middleweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/77687/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>