Tom Aspinall walczył z Sergeiem Pavlovichem na UFC 295 z kontuzją pleców. Anglik po walce wyznał, że miał sporo problemów przed starciem mistrzowskim na gali w Nowym Jorku.

Początkowo walką wieczoru gali UFC 295 miało być starcie mistrzowskie w kategorii ciężkiej pomiędzy Jonem Jonesem i Stipe Miociciem. Jones jednak doznał kontuzji i wypadł z pojedynku, a UFC o tymczasowy pas mistrzowski kategorii ciężkiej zestawiło Toma Aspinalla i Sergeia Pavlovicha. Anglik znokautował rywala w pierwszej rundzie pojedynku, a jak później wyznał w rozmowie z Laurą Sanko, do oktagonu wchodził z urazem pleców.

Doznałem kontuzji pleców i nie trenowałem w ogóle przez ostatnie dni. Doznałem kontuzji w pierwszy tydzień, jak dowiedziałem się o walce. Nie byłem w stanie trenować przez ostatnie 10 dni. Dzisiaj dopiero czułem, że mogę walczyć. Doznałem kontuzji, nie trenowałem, nie miałem wizy, nie byłem pewien czy się tu dostanę. To były szalone 2 tygodnie, wszystko szło nie tak.

30-letni Aspinall (14-3 MMA) wygrał tym samym drugą walkę z rzędu i udowodnił, że jest czołowym zawodnikiem kategorii ciężkiej na całym świecie. Anglik na swoim koncie ma wygrane z m.in. Marcinem Tyburą, Andreiem Arlovskim czy Alexandrem Volkovem. W przeszłości trenował z m.in. Tysonem Furym czy Rico Verhoevenem. Wszystkie zwycięstwa w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. Nie wiadomo kto będzie jego następnym rywalem w oktagonie UFC, ale Aspinall zaznacza, że jego wymarzonym zestawieniem jest starcie z Jonem Jonesem. Ten do klatki MMA prawdopodobnie wróci dopiero w drugiej połowie 2024 roku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,900 komentarzy 2,906 polubień

Tom Aspinall walczył z Sergeiem Pavlovichem na UFC 295 z kontuzją pleców. Anglik po walce wyznał, że miał sporo problemów przed starciem mistrzowskim na gali w Nowym Jorku. Początkowo walką wieczoru gali UFC 295 miało być starcie mistrzowskie w kategorii ciężkiej pomiędzy Jonem Jonesem i Stipe Miociciem. Jones jednak doznał kontuzji i wypadł z pojedynku, […]

Odpowiedz polub

click to expand...