Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni kategorii słomkowej UFC, jest inspiracją dla młodszych zawodniczek MMA. Valerie Loureda, która występuje w klatce Bellator MMA oraz trenuje wraz z Polką w ATT, wypowiedziała się w wywiadzie dla MMA Fighting o współpracy z Jędrzejczyk oraz o relacji jaką ma z byłą mistrzynią UFC.

Sparowałam z Joanną podczas przygotowań do walki z Zhang. Byłam jej główną sparingpartnerką. Wiedząc ile ona daje od siebie, ja również dałam z siebie 100% i chciałam żeby dała taki występ jaki dała. Nie zwracałam uwagę na nic, czy się wysypiałam, czy miałam dobrą wagę, czy byłam zmęczona. Pojawiałam się i dawałam z siebie wszystko, bo wiedziałam jak ona tego potrzebuje. Dla mnie była to bardzo emocjonalna walka. Płakałyśmy razem na matach, cierpiałyśmy razem, wracałam do domu cała w siniakach. Joanna tylko mnie motywowała krzycząc, że jestem mistrzynią.

Mamy wyjątkową relację. Nigdy nie trenowałam z kimś, kto trenuje jak ja, jak Joanna. Trenujemy w wyjątkowy sposób, bo siebie rozumiemy. Możemy w jednym momencie na siebie wyklinać, a później się przytulać. Daję jej z siebie 100% więc oglądając taki jej występ to było dla mnie naprawdę piękne. Jest moją idolką, inspiracją, daje mi wiele porad. Zawsze powtarza mi, że będę mistrzynią. Rozumiemy się nawzajem. Ta walka zmotywowała mnie jak nic wcześniej.

Joanna jest piękna. Jesteśmy zawodniczkami MMA i nikt nie chce być krytykowany za to jak wygląda. Ludzie szaleli na Twitterze po walce i musiałam stanąć w jej obronie. Kocham ją nad życie. Szanuję wszystkie zawodniczki. Dajemy z siebie naprawdę wiele dla tego sportu, nie każdy mógłby to robić, to bardzo specyficzny zawód, uprawiają ten sport wyjątkowi ludzie. Szczególnie jeśli chodzi o kobiety. Nasze organizmy cierpią, cały czas jesteśmy obite, posiniaczone, mamy podbite oczy.

Loureda (2-0 MMA) ma na ten moment na swoim koncie 2 zawodowe walki – wszystkie wygrała. 21-latka od lat uprawia sporty walki. Relacja z Joanną Jędrzejczyk na pewno zaprocentuje w przyszłych występach wschodzącej gwiazdy Bellator MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.