Piotr „Gruby” Więcławski pokonał Szymona „Shreka” Szynkiewcza w finale turnieju walk na gołe pięści WOTORE 3! Piotr zwyciężył przez techniczny nokaut po ciosach w parterze, a cały pojedynek potrwał zaledwie nieco ponad jedną minutę. Tym samym na konto Więcławskiego powędrowało 50 tysięcy złotych głównej nagrody za zwycięstwo w turnieju.

Droga do finału

Droga Więcławskiego do zwycięstwa w turnieju była mocno nietypowa, ponieważ zawodnik przegrał w swoich obu poprzednich występach na gali WOTORE 3. W ćwierćfinałowym starciu z Maciejem Stulinem został zdyskwalifikowany po zadaniu nielegalnego kolana na głowę w parterze. Z powodu odniesionych obrażeń Stulin nie mógł kontynuować udziału w dalszej fazie, a w wyniku losowania jego miejsce w półfinale zajął właśnie Więcławski. Tam czekał już na niego Szymon Szynkiewicz.

Półfinałowa batalia Więcławskiego z Szynkiewiczem potrwała zaledwie kilkanaście sekund, po kolejnej dźwigni na nogę w górę powędrowała ręka „Shreka” i Więcławski po raz drugi musiał żegnać się z turniejem. Los wyjątkowo jednak sprzyjał „Grubemu” podczas dzisiejszego wydarzenia. Drugim finalistą turnieju i zarazem ostatnim rywalem Szynkiewicza miał być Krzysztof Waczyński, jednak ten również został zmuszony do wycofania się z powodu kontuzji.

Organizatorzy musieli przeprowadzić kolejne losowanie i znów „szczęśliwym przegranym” okazał się Piotr Więcławski! „Gruby” otrzymał więc szansę na natychmiastowe zrewanżowanie się Szymonowi Szynkiewiczowi za porażkę w półfinale. Więcławski wyciągnął wnioski z tego występu i wykorzystał daną mu okazję. Tym samym Piotr zdobył główną nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych za zwycięstwo w turnieju i dołączył do Marka Samociuka oraz Michała Pasternaka, którzy triumfowali w poprzednich edycjach WOTORE.

Przebieg walki finałowej

Szynkiewicz ruszył po obalenie po kilkunastu sekundach walki, ale Więcławski wybronił tę próbę. „Shrek” spróbował jeszcze dwukrotnie, ponownie nieskutecznie. „Gruby” nie dał się sprowadzić do parteru i samemu przeszedł do ofensywy. Piotr naruszył Szymona w stójce, a następnie zasypał go gradem ciosów na ziemi. Leżący Szynkiewicz nie był w stanie się bronić przed kolejnymi uderzeniami! Sędzia wkroczył między zawodników i to Piotr Więcławski został zwycięzcą turnieju na WOTORE 3!

PEŁNE WYNIKI GALI WOTORE 3

WOTORE to pierwsza organizacja walk na gołe pięści w Polsce. Zawodnicy toczą pojedynki na arenie o wymiarach 9×9 metrów, podczas których dozwolone są uderzenia gołymi pięściami, łokciami, kolanami oraz głową. Wojownicy mogą stosować także obalenia, dźwignie i duszenia, ale w przypadku braku aktywności w parterze, akcja jest przenoszona do stójki już po okołu 20 sekundach. Podczas wydarzeń WOTORE nie obowiązują żadne kategorie wagowe, a sama walka jest nielimitowana czasowo. Główną nagrodą za zwycięstwo w turnieju jest 50 tysięcy złotych.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.