Robert Whittaker nie jest zadowolony z tego jak ostatnio traktuje go organizacja UFC. Po wygranej z Jaredem Cannonierem, to „The Reaper” powinien być pierwszym pretendentem w kategorii średniej organizacji. Dana White nie był jednak przekonany, że Whittaker chce walki z Adesanyą, bo nie nawoływał o nią w wywiadach i twierdził, że może walczyć z mistrzem jedynie w następnym roku. W rozmowie z MMA Fighting były mistrz kategorii średniej wypowiedział się na temat swojej obecnej sytuacji.

Walka z Adesanyą nigdy nie została mi zaoferowana, Nie rozmawialiśmy o tym. Nie było na ten temat żadnej korespondencji i to dla mnie najbardziej irytująca część tej sprawy. Nie było żadnych dyskusji, żadnego dialogu. To denerwujące.

Dana przekręcił moje słowa. Myślę, że to dlatego, że miał już swoje plany. Kiedy mówię o nim to mówię o całej organizacji. Rozumiem, że Dana White nie robi wszystkiego sam. Może jednak tak jest – kto wie? Myślę jednak, że po prostu chcieli zestawienia Błachowicza z Adesanyą. To dla nich bardzo lukratywna walka. Chcą tego pojedynku i to jest jedyny powód, dla którego wygląda to jak wygląda.

„Zasłużyłem sobie na walkę o pas mistrzowski, to moje prawo”

Jedyną walką jaką ma dla mnie sens i bardzo dużo o tym mówię to rewanż z Adesanyą. To jedyna walka, której chcę, ale nie będę bił się przed świętami. To było dla mnie najważniejsze, co podkreślałem – terminy muszą się zgadzać. Chcę rewanżu i to jedyny pojedynek, który ma dla mnie teraz jakikolwiek sens. Zasłużyłem sobie na walkę o pas mistrzowski, to moje prawo.

Takie rzeczy naprawdę mnie denerwują. To część sportu, której szczerze nienawidzę. Nienawidzę polityki, dziwnych planów, po prostu tego nie znoszę. To bardzo uciążliwe. Jestem zawodnikiem, jestem wojownikiem! Dajesz mi rywala, mówisz z kim mam się bić, a ja jestem szczęśliwy, że mogę to zrobić.

Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem bandytą, nie jestem kolesiem, który chce się bić z każdym i uwielbia siniaki. Jestem wojownikiem. Tym się zajmuję, to mój zawód. Nie podoba mi się cała ta otoczka. To wszystko powinno być jasne. Dlatego mamy rankingi, drabinki. To powinno być bardzo proste, ale nie jest.

Whittaker (22-5 MMA) w ostatnich dwóch walkach pokonał wcześniej wspomnianego Jareda Cannoniera i Darena Tilla. W ostatnich 12 pojedynkach jego bilans wynosi 11-1. Jedyną przegraną w tym czasie zadał mu właśnie Israel Adesanya na UFC 243. W tym czasie „The Reaper” mierzył się z m.in. Yoelem Romero, Jacare Souzą czy Uriah Hallem. 14 z 22 wygranych w karierze zawodnik zdobywał kończąc rywali przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.