Do kilku niecodziennych zdarzeń doszło przy okazji walki Iona Cutelaby z Magomedem Ankalaevem na gali UFC on ESPN+ 27 w Norfolk. Pojedynek wywołał wiele kontrowersji w środowisku MMA.

Podczas prezentacji zawodników przez Bruce’a Buffera, nabuzowany Cutelaba ruszył w stronę swojego przeciwnika, prowokując pierwszy kontakt obu zawodników jeszcze przed gongiem rozpoczynającym walkę. Ion wykonał gest ścięcia, a Ankalaev złapał Mołdawianina i pchnął nim na siatkę. Zawodnicy musieli zostać rozdzieleni przez służby pracujące przy gali.

Cały pojedynek potrwał zaledwie kilkadziesiąt sekund. Cutelaba chwiał się na nogach po ciosach Ankalaeva, ale w dalszym ciągu pozostawał aktywny. Sędzia ringowy Kevin MacDonald zdecydował się jednak przerwać walkę, a zwycięzcą przez TKO został Rosjanin. Ion nie mógł się pogodzić z takim werdyktem. Przerwanie sędziego szybko zostało ogłoszone jednym z najgorszych w historii UFC.

Publiczność głośnym buczeniem i gwizdami wyraziła swoje niezadowolenie z przebiegu walki. Ankalaev po wywiadzie w oktagonie z Michaelem Bispingiem, skierował środkowy palec w kierunku trybun.

Poniżej przedstawiamy kilka reakcji osób ze świata MMA na pojedynek Cutelaby z Ankalaevem.

Zobacz więcej: UFC on ESPN+ 27: Benavidez vs Figueiredo – wyniki gali z udziałem Marcina Tybury

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.