Jeden z czołowych zawodników wagi średniej, Marvin Vettori zdecydował się wytypować starcie pomiędzy Lukiem Rockholdem, a Paulo Costą. Zdaniem Włocha zwycięsko z pojedynku wyjdzie „Borrachinha”.

Walka Luke’a Rockholda z Paulo Costą pierwotnie miała się odbyć podczas lipcowej gali UFC 277. Pojedynek jednak odbędzie się podczas sierpniowej gali najlepszej organizacji MMA na świecie. Sam Rockhold zdążył już zarzucić Brazylijczykowi odkładanie walki w czasie. Wytypowania starcia w wywiadzie z dziennikarką, Helen Yee podjął się były przeciwnik Paulo Costy, Marvin Vettori. Włoch pomimo nienajlepszych relacji z „Borrachinho” widzi jego kończącego ten pojedynek z tarczą.

Widzę jak (Rockhold) traci swoje pozostałe komórki mózgowe i idzie słodko spać w ciągu kilku minut. Mamy dwóch gości, którzy nie mają za wysokich notowań ostatnio, więc ta walka ma sens.

Włoch również odpowiedział na pytanie Yee, która poruszyła temat ostatnich problemów wagowych Costy.

To jego sprawa. Słyszałem, że waży na co dzień koło 111-113 kilogramów, więc potrzebuje dużo czasu, aby to zbić. Wierzę, że jeżeli bierze to na poważnie to zrobi limit wagowy. Myślę, że tym razem uda mu się to zrobić. Ostatnio ze mną to było trochę szalone, ale wziąłem tę walkę i go pokonałem.

Vettori ostatnią walkę wygrał ze wspomnianym Costą. W październiku ubiegłego roku podczas gali UFC Fight Night pokonał Brazylijczyka jednogłośną decyzją sędziów. Pojedynek odbył się w kategorii półciężkiej z powodu lenistwa „Borrachinhy”, który na kilka dni przed galą stwierdził, że nie zrobi limitu wagi średniej. Vettori wówczas zgodził się na zmianę kategorii wagowej i zwyciężył mimo wyraźnej przewagi warunków fizycznych Costy. Obecnie Włoch nie ma zaplanowanej żadnej walki. Spekuluje się, że jego następnym rywalem będzie Robert Whittaker.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,551 komentarzy 20,502 polubień

Luke ma na spokojnie umiejętności by złożyć Costę ale ma też umiejętność która go składa: arogancja i odsłanianie się, a przy jego odporności za dobra taktyką nie jest. Może do niego kiedyś podszedł Silva czy ktoś taki i powiedział że zostanie mistrzem ale nie wysłuchał do końca, tak jak ajtuj z Lewisem

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of dawid91
dawid91

Maximum FC
Bantamweight

1,411 komentarzy 4,766 polubień

Teoretycznie Costa powinien go poskładać bo bije dość mocno a Luke jak dostanie w pysk to pada nieprzytomny. Z drugiej strony Costa niby taki nabity dzik walący cepy na lewo i prawo, a nie pamietam by kogoś jednym ciosem złożył.
Chyba ostatnia szansa dla Luka by jeszcze otrzeć się o jakieś walki w topie dywizji

Odpowiedz polub

s
sprawnysufit

Oplot Challenge
Heavyweight

162 komentarzy 314 polubień

To ja polecę klasykiem: podwójny nokaut, dziękuję bardzo

Odpowiedz polub

Avatar of Kukul24
Kukul24

Bellator
Lightweight

4,198 komentarzy 3,096 polubień

Czytając kolejny news o costcie mam mine jak pies z zdjęcia rockcholda.
Jeżeli Costa ubije mu ostatnie szare komórki to w końcu będą na tym samym poziomie.
Co prawda Rockhold nie dał się po pijaku wydymać murzynowi(przynajmniej nie na wizji) Ale też ma pare asów w rękawie.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Dijaz
Dijaz

WSOF
Light Heavyweight

3,477 komentarzy 6,782 polubień

Gdzie dzbany biją, tam może być ciekawie :corn:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

KSW
Heavyweight

6,130 komentarzy 13,127 polubień

Gdyby Rockhold nie był tak arogancki to spokojnie byłby jak dla mnie faworytem tego starcia. Czysto technicznie nie brakuje mu niczego aby być w czołówce, ale przy naprawdę wysokich umiejętnościach jest tak zadufany w sobie, że po prostu opuszcza ręce, a potem muszą go cucić po nokautach.

Odpowiedz polub