Roman Bogatov to zawodnik, który miał jeden najgorszych debiutów w historii UFC. Po zaledwie jednej przegranej, został wyrzucony z organizacji i okryty niesławą, musi teraz szukać nowego pracodawcy.

Weteran oraz mistrz M-1 Challenge w wadze lekkiej, w bilansie zdołał dobić aż 9 zwycięstw z rzędu, po czym w 2020 roku został zakontraktowany przez UFC. Jego debiut w lidze mistrzów MMA był jednak tragiczny. Nie mogąc poradzić sobie z Leonardo Santosem, zaczął go faulować. Sędzia upominał go za uderzenia poniżej pasa oraz w pewnym momencie Rosjanin uderzył Brazylijczyka nielegalnym kolanem. Wobec takich niesportowych zachowań, Marc Goddard ukarał zawodnika odjęciem aż dwóch punktów.

UFC tym samym postanowiło zrezygnować z usług Bogatova i rozwiązało z nim kontrakt. Roman znany jest z umiejętności parterowych, ale w walce z Santosem nie umiał narzucić przeciwnikowi swojego stylu. Ostatecznie bój zakończył się decyzją 3x 29-26, która powędrowała na konto faulowanego Brazylijczyka.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.