Salahdine Parnasse (14-0) być może już niebawem powróci do klatki KSW. Mistrz kategorii piórkowej w lipcu tego roku borykał się z kontuzją lewej nogi i nie mógł regularnie trenować. Francuz od 4 tygodni przygotowuje się na pełnych obrotach, co możemy zobaczyć w jego mediach społecznościowych.

Salahdine ostatni raz w klatce największej, polskiej organizacji był widziany w grudniu 2019 roku, zatem nie będzie żadnego zdziwienia, kiedy powróci blisko grudnia. Kto wie, być może zobaczymy go na KSW 56 – 14 listopada, jednak Parnasse to mistrz, więc dziwne, że nie znalazł się na grafice promującej listopadowe wydarzenie. Najbardziej prawdopodobny jest jego występ około grudnia-stycznia, szczególnie że dopiero wrócił do pełnych treningów.

https://www.instagram.com/p/CFR4e7Jg0CN/

Swego czasu było bardzo blisko walki Salahdina Parnasse z Mateuszem Gamrotem, jednak Polak nie chciał zbijać wagi do 66 kilogramów, był po prostu za duży. Gamrot proponował limit umowny — około 69 kilogramów, ale na to nie zgosził się Francuz. Całą sytuację najlepiej wyjasnił Dyrektor sportowy KSW — Wojsław Rysiewski w programie Klatka po klatce.

Wina leży po obu stronach. Po pierwsze Mateusz walczył już w kategorii  Salahdina  Parnassa i zdobył tam tytuł, więc generalnie powinien bronić tego tytułu też w tej wadze, jeżeli zdecydował się w niej walczyć. To nie jest też tak, że nigdy wcześniej ta walka nie pojawiała się na horyzoncie i nagle Mateusz się o niej dowiedział w styczniu, tylko publiczne zaproszenie do tej walki Maciej Kawulski wystosował w grudniu. Więc było sporo czasu, żeby się przygotować wagowo. Mateusz miał oferowaną tę walkę ze dwa razy w ubiegłym roku. Z drugiej strony Parnasse też wyzywał przeciwników w kategorii do 70 kg, więc ja myślę, że trochę jest tak, że obaj panowie się zablokowali. Myślę, że ta blokada wynika z tego, że jest ogólne przeświadczenie, że im w niższej kategorii odbędzie się ta walka, tym większe szanse ma Salahdine. Im w wyższej, tym większe szanse ma Mateusz.

https://www.instagram.com/p/CFiNaOuguDN/

15 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieję, że nie wróci. Niech idzie do UFC, bo w cyrku będzie walczył zaraz z Denisem Siverem. :jimcarrey:

 2. Ciekawe jaka reakcja byla Kawula na to ze spadl z rusztowania na budowie, bo rak malo placa mistrzowi ze ten musi dorabiac.

 3. Ja mam nadzieję na jego powrót, ale w innej organizacji. Najlepiej tej za oceanem. W KSW się zmarnuje. Nie mają na niego pomysłu. Jedna walka raz do roku. Polską scenę już wyjaśnił.

  Trzeba szukać sportowych wyzwań. Bo jak się nie jest Mamedem to można skończyć jak Narkun i Materla. Poświęcić karierę dla duetu, a w zamian spać z telefonem przy poduszce i modlić się o telefon z jakąkolwiek walką, aby zarobić na życie. Albo mieć prawie dwa lata przestoju, bo ci nie chcą kontraktu rozwiązać ( czytaj Gamrot ).

  W ogóle sytuacja z Michałem dobitnie pokazała, że wybór KSW to nie tylko ciepły kur**dołek i obijanie bumów z jungli. Mogą o tobie nagle zapomnieć, mimo ,że dalej jesteś rozpoznawalną twarzą, masz markę, jesteś w treningu. I co? I jajco.  Potem takie kwiatki, że Cipao wychodzi do walki z poważna kontuzją, bo boi się, że drugi raz już do niego nie zadzwonią:danaillegal:

  A salahdine wielki talent. Musi trafić do ufc.

 4. W ogóle sytuacja z Michałem dobitnie pokazała, że wybór KSW to nie tylko ciepły kur**dołek i obijanie bumów z jungli. Mogą o tobie nagle zapomnieć, mimo ,że dalej jesteś rozpoznawalną twarzą, masz markę, jesteś w treningu. I co? I jajco.  Potem takie kwiatki, że Cipao wychodzi do walki z poważna kontuzją, bo boi się, że drugi raz już do niego nie zadzwonią:danaillegal:

  A salahdine wielki talent. Musi trafić do ufc.

  Porównujesz młodego chłopaka, który weźmie każdą stawkę za walkę do starego pryka obitego, z kontuzjami, który za "waciki i opony do fiata uno i zwroty koszty podrózy" nie chce się bić. Francuz może jeszcze wybierać w organizacjach, ,Materla już nie.

 5. Jak to jest z tym jego pasem? On już jest prawowitym mistrzem, czy jeszcze nie zasłużył? Gamrota już nie ma, więc normalnie mistrz tymczasowy powinien być awansowany, ale żadnej informacji o tym nie widziałem. Wszedłem nawet na stronę KRS żeby zobaczyć kto jest mistrzem, a tu taki chuj. Zapomniałem, że tam nie ma żadnej informacji o mistrzach. Najlepsza organizacja w Europie :DC:

 6. Wszedłem nawet na stronę KRS żeby zobaczyć kto jest mistrzem

  Może jeszcze ranking zawodników byś chciał? :damjan::razz:utinlaugh:

 7. Parnasse pewnie za niedługo zawita do 70kg. Póki był Gamer, to pewnie żadnemu z nich nie było na rękę ryzykować zerem z rekordu. Aktualnie nie widzę nikogo w 70kg, kto mógłby mu zagrozić. Więc pewnie będzie następny double champ w 2021.

 8. Aktualnie nie widzę nikogo w 70kg, kto mógłby mu zagrozić.

  Z Borysa zrobią mistrza LW. Parnase niemedialny bez sensu.

 9. Porównujesz młodego chłopaka, który weźmie każdą stawkę za walkę do starego pryka obitego, z kontuzjami, który za "waciki i opony do fiata uno i zwroty koszty podrózy" nie chce się bić. Francuz może jeszcze wybierać w organizacjach, ,Materla już nie.

  Ja ich nie porównuje bezpośrednio. I nie w tym momencie. Tylko chodzi mi o wybory życiowe na pewnych etapach kariery. Materla nie może wybierać w organizacjach, bo ma niewolniczy kontrakt. Aby zarobić parę groszy to jego przybrany brat musi mu zorganizować galę za granicą i nie może się to gryźć planami KSW, bo pewnie "za dużo zainwestowali w jego promocję". Jestem pewny, że gdyby nie restrykcje kontraktowe to wiele organizacji by go jeszcze chętnie przygarnęło ( w Polsce na pewno ACB przy gali w Warszawie, może nawet FEN dałby rade wycisnąć na jego wypłatę przy dobrej promocji ). Za granicą też by znalazł jakiegoś pracodawcę, ale byłyby to pewnie kontrakty na 2-3 walki. Poza KSW też jest życie. O to mi chodzi.

 10. Po co ranking? Wiadomo, że tam każdy jest TOP 10 :beczka:

  Ale w sumie dla 500 zawodników na kontrakcie przydałby się jakiś ranking. :razz:ociesznymirek::razz:ociesznymirek::razz:ociesznymirek::razz:ociesznymirek:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.