Salahdine Parnasse (14-0) być może już niebawem powróci do klatki KSW. Mistrz kategorii piórkowej w lipcu tego roku borykał się z kontuzją lewej nogi i nie mógł regularnie trenować. Francuz od 4 tygodni przygotowuje się na pełnych obrotach, co możemy zobaczyć w jego mediach społecznościowych.

Salahdine ostatni raz w klatce największej, polskiej organizacji był widziany w grudniu 2019 roku, zatem nie będzie żadnego zdziwienia, kiedy powróci blisko grudnia. Kto wie, być może zobaczymy go na KSW 56 – 14 listopada, jednak Parnasse to mistrz, więc dziwne, że nie znalazł się na grafice promującej listopadowe wydarzenie. Najbardziej prawdopodobny jest jego występ około grudnia-stycznia, szczególnie że dopiero wrócił do pełnych treningów.

Swego czasu było bardzo blisko walki Salahdina Parnasse z Mateuszem Gamrotem, jednak Polak nie chciał zbijać wagi do 66 kilogramów, był po prostu za duży. Gamrot proponował limit umowny — około 69 kilogramów, ale na to nie zgosził się Francuz. Całą sytuację najlepiej wyjasnił Dyrektor sportowy KSW — Wojsław Rysiewski w programie Klatka po klatce.

Wina leży po obu stronach. Po pierwsze Mateusz walczył już w kategorii  Salahdina  Parnassa i zdobył tam tytuł, więc generalnie powinien bronić tego tytułu też w tej wadze, jeżeli zdecydował się w niej walczyć. To nie jest też tak, że nigdy wcześniej ta walka nie pojawiała się na horyzoncie i nagle Mateusz się o niej dowiedział w styczniu, tylko publiczne zaproszenie do tej walki Maciej Kawulski wystosował w grudniu. Więc było sporo czasu, żeby się przygotować wagowo. Mateusz miał oferowaną tę walkę ze dwa razy w ubiegłym roku. Z drugiej strony Parnasse też wyzywał przeciwników w kategorii do 70 kg, więc ja myślę, że trochę jest tak, że obaj panowie się zablokowali. Myślę, że ta blokada wynika z tego, że jest ogólne przeświadczenie, że im w niższej kategorii odbędzie się ta walka, tym większe szanse ma Salahdine. Im w wyższej, tym większe szanse ma Mateusz.

https://www.instagram.com/p/CFiNaOuguDN/

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.