Weili Zhang pokonała Joannę Jędrzejczyk przez niejednogłośną decyzję na UFC 248! Zawodniczki stoczyły ze sobą emocjonujący i wyrównany pojedynek w stójce na pełnym dystansie. Dzisiejsze zwycięstwo jest dla Chinki pierwszą obroną tytułu UFC w wadze słomkowej.

Zawodniczki rozpoczęły od kilku ciosów prostych i niskich kopnięć. Jędrzejczyk trafiła dwukrotnie precyzyjnym prawym. Chinka z dystansu pracowała low kickami, a gdy tylko Joanna zbliżyła się wystarczająco blisko, Weili atakowała szybką kombinacją. Jędrzejczyk starała się punktować, korzystając z przewagi zasięgu. Zhang zaczęła wywierać presję, ale Joanna dobrze pracowała na nogach i nie dała się zamykać pod siatką. Mistrzyni stale zagrażała Joannie szybkimi sierpowymi.

Weili i Joanna kontynuowały wyrównaną potyczkę w stójce. Chinka chętniej korzystała z kombinacji bokserskich, natomiast Jędrzejczyk mieszała ciosy z kopnięciami. Zhang ruszyła po obalenie, zawodniczki przeszły do klinczu przy siatce. Po kilkudziesięciu sekundach zwarcia akcja powróciła na środek oktagonu. Zhang trafiła prawym sierpowym, po którym Joanna nieco się wycofała. Obie panie aktywnie pracowały w stójce i wyprowadzały uderzenia z dużą częstotliwością. Jędrzejczyk dobrze zaakcentowała końcówkę drugiej rundy serią w stójce.

Twarz Zhang była już mocno opuchnięta. Jędrzejczyk punktowała, ale wciąż musiała uważać na silne ataki mistrzyni. Po Weili było widać efekty zmęczenia, Polka podkręciła tempo i zyskiwała coraz większą przewagę w wymianach. Na dwie minuty przed końcem rundy Zhang przeszła do klinczu. Joanna była blisko wylądowania na plecach, ale ostatecznie udało jej się utrzymać walkę w stójce, gdzie zawodniczki dalej prowadziły otwartą wojnę.

Mistrzyni i pretendentka stały na środku oktagonu i nie zwalniały tempa akcji. Zhang lepiej rozpoczęła czwartą rundę, do głowy Joanny doszło dużo mocnych ciosów. Jędrzejczyk pracowała lewym prostym i niskimi kopnięciami, Zhang skupiła się na mocnych seriach sierpowych. Na nieco ponad minutę przed końcem tej odsłony Jędrzejczyk przeszła do klinczu. Weili udało się odwrócić pozycję, ale zawodniczki szybko odpuściły potyczkę w zwarciu.

Na czole Joanny rosła ogromna opuchlizna. Pojedynek był bardzo wyrównany, obie zawodniczki miały swoje momenty. Zhang wywierała presję, ale Polka nie dała się zdominować. Weili i Joanna toczyły otwartą wojnę na środku oktagonu. Do ostatnich sekund starcia oglądaliśmy liczne wymiany w stójce. Po 5 rundach walki sędziowie punktowi niejednogłośnie wskazali zwycięstwo Weili Zhang, która obroniła pas mistrzowski kategorii słomkowej.

Weili Zhang pok. Joannę Jędrzejczyk przez niejednogłośną decyzję (48-47, 47-48, 48-47) | |

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.