Weili Zhang (20-1) stanie do obrony pasa wagi słomkowej podczas UFC 248. Jej rywalką 7 marca będzie Joanna Jędrzejczyk (16-3). Póki co organizacja Dany White’a nie potwierdziła pojedynku oficjalnie. Doniesienia pojawiają się się ze strony portalu MMAFighting.

Jędrzejczyk vs Zhang

Dla Weili byłaby to pierwsza obrona pasa 115 funtów, po tym, jak na UFC on ESPN+ 15 zdeklasowała ona Jessicę Andrade w zaledwie minutę. Chinka w swojej karierze była także mistrzynią Kunlun Fight. Angaż w UFC otrzymała w sierpniu 2018 roku, kiedy to pokonała Danielle Taylor. Następnie dwie kolejne wygrane nad Jessicą Aguilar oraz Tecią Torres dały jej mistrzowską szansę.

Dla Joanny będzie to 3 próba zdobycia złota w ostatnich dwóch latach. Polka próbowała odebrać mistrzostwo Rose Namajunas oraz mierzyła się o wakat w 125 funtach z Valentiną Shevchenko. Ostatni raz wystąpiła 12 października, kiedy to zdominowała Michelle Waterson. Jędrzejczyk od jakiegoś czasu naciskała władze UFC na zestawienie walki z Zhang i najwyraźniej dopięła swego.

W dodatku swoje ”trzy grosze” dorzucił dziennikarz Ariel Helwani podczas swojego programu.

Dochodzą mnie słuchy o rozmowach pomiędzy Zhang a Jędrzejczyk. W grze jest oczywiście pas wagi słomkowej. Możliwy jest także pojedynek Israela Adesanyi z Yoelem Romero.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.