Jędrzejczyk Zhang

Weili Zhang (20-1) stanie do obrony pasa wagi słomkowej podczas UFC 248. Jej rywalką 7 marca będzie Joanna Jędrzejczyk (16-3). Póki co organizacja Dany White’a nie potwierdziła pojedynku oficjalnie. Doniesienia pojawiają się się ze strony portalu MMAFighting.

Jędrzejczyk vs Zhang

Dla Weili byłaby to pierwsza obrona pasa 115 funtów, po tym, jak na UFC on ESPN+ 15 zdeklasowała ona Jessicę Andrade w zaledwie minutę. Chinka w swojej karierze była także mistrzynią Kunlun Fight. Angaż w UFC otrzymała w sierpniu 2018 roku, kiedy to pokonała Danielle Taylor. Następnie dwie kolejne wygrane nad Jessicą Aguilar oraz Tecią Torres dały jej mistrzowską szansę.

Dla Joanny będzie to 3 próba zdobycia złota w ostatnich dwóch latach. Polka próbowała odebrać mistrzostwo Rose Namajunas oraz mierzyła się o wakat w 125 funtach z Valentiną Shevchenko. Ostatni raz wystąpiła 12 października, kiedy to zdominowała Michelle Waterson. Jędrzejczyk od jakiegoś czasu naciskała władze UFC na zestawienie walki z Zhang i najwyraźniej dopięła swego.

W dodatku swoje ”trzy grosze” dorzucił dziennikarz Ariel Helwani podczas swojego programu.

Dochodzą mnie słuchy o rozmowach pomiędzy Zhang a Jędrzejczyk. W grze jest oczywiście pas wagi słomkowej. Możliwy jest także pojedynek Israela Adesanyi z Yoelem Romero.

62 KOMENTARZE

 1. Aśka po pas i zakończenie kariery jako mistrzyni! Tak będzie!*

  To znaczy chciałbym, żeby tak było.

 2. Aśka musi pokazać się z najlepszej możliwej strony by myśleć o wyrwaniu tej walki na swoją korzyść. Przede wszystkim praca nad DEFENSYWĄ

 3. Zasadnicze pytanie , gdzie będzie się odbywać UFC248 ?

  Jeżeli w Chinach to wynik jest już znany.

 4. Jak to jest że w UFC Kobiety mogą walczyć o pas przegrywając co drugą walkę a faceci muszą mieć serię kilku zwycięstw ?

 5. Jędrzejczyk, życzę ci powodzenia w walce o pas.

  Nie zmienia to jednak mojego stosunku do ciebie i bardzo chcialbym, żebyś się wyjebała i głupi ryj rozwaliła.

 6. ostatnia walka Asi bardzo dobra, wrocil ten pazur i styl ktorym dominowala przez lata jako mistrzyni, licze na jeszcze wieksza motywacje i powrot pasa do polski, rozbita chinka na przestrzeni 5 rund, choc czuje w kosciach skonczenie w pozniejszych rundach

 7. Chinki nie skończy, za słabo bije. Do tego żółta to rozpędzony pociąg, ciężko to będzie zatrzymać. Obym się mylił. Życzę Aśce powodzenia, może jakąś decyzję wymęczy.

 8. Asia do boju! Liczę na 5 rund egzekucji w starym dobrym asiowym stylu!

  Zasadnicze pytanie , gdzie będzie się odbywać UFC248 ?

  Vegas zdaje się. Także musi się udać dokładnie badać i filtrować tego kabana. Ciekawe, co znajdą, bo coś na pewno

  Jak to jest że w UFC Kobiety mogą walczyć o pas przegrywając co drugą walkę a faceci muszą mieć serię kilku zwycięstw ?

  U facetów też tak bywa, że walki o pasy z dupy są. Ale pomijając te rude szuje, które dostają na zawołanie w dowolnej wadze TSy, to generalnie zazwyczaj nietypowa sytuacja kreuje TSa.

  Oprócz Asi nie ma kto walczyć o pas na ten moment. Tatiana kontuzjowana, nie wiadomo czy w ogóle wróci do sportu. Rose nadal nie wychodzi z piwnicy po jakimś wpisie na twitterze, po którym zrobiło jej się przykro – to może trwać miesiącami.

  Z tych co mogą teraz walczyć, to obiektywnie Asia jest najlepszym kandydatem

 9. Zasadnicze pytanie , gdzie będzie się odbywać UFC248 ?

  Jeżeli w Chinach to wynik jest już znany.

  Dokładnie. W Chinach Ziemia jest do góry nogami, więc wiadomo że Weili będzie miała przewagę z powodu grawitacji.

 10. Mam przeczucie , że Aśkę czeka to co w pierwszej walce z Rose… Chciałbym się w chuj mocno mylić i aby Joanna wygrała ale przeczucie mówi inaczej..

 11. Dokładnie. W Chinach Ziemia jest do góry nogami, więc wiadomo że Weili będzie miała przewagę z powodu grawitacji.

  To szydera z tego co napisałem ?

 12. Jestem zaskoczony, że Asia jest nadal w czubie zawodników (aktualnie bez pasa), którzy dostają czego chcą.

  Musi być najprawdę silna marketingowo.

  Nie wydaje mi się, że Asia ma szansę na odzyskanie pasa (nawet przy gali w LV), ale na pewno będę trzymał za nią kciuki.

 13. Naprawdę.

  Ok. Nie, to nie szydera i pisałem całkiem serio. Weili żyjąc przez tyle lat w kraju który jest do góry nogami przywykła do innej grawitacji, dla Asi natomiast może to być duży szok, tak jak dla zawodników którzy po raz pierwszy walczą na wysokości, gdzie jest rzadsze powietrze. Dodatkowo jeśli walka potrwa pełen dystans, to przez te 25 minut wiszenia do góry nogami Asia może stracić sporo krwi z nosa.

 14. Ok. Nie, to nie szydera i pisałem całkiem serio. Weili żyjąc przez tyle lat w kraju który jest do góry nogami przywykła do innej grawitacji, dla Asi natomiast może to być duży szok, tak jak dla zawodników którzy po raz pierwszy walczą na wysokości, gdzie jest rzadsze powietrze. Dodatkowo jeśli walka potrwa pełen dystans, to przez te 25 minut wiszenia do góry nogami Asia może stracić sporo krwi z nosa.

  :razz:ociesznymirek:

   Czyli są jeszcze na świecie naiwni ludzie. Żyjcie dalej w swojej "mądrości".

 15. Ostatnia szansa dla Aśki, ale ta Chinka latwo skóry nie sprzeda i nie zdziwię jeśli UFC zrobi wszystko żeby zorganizować galę w Chinach. Maja duze wplywy z Chin, a teraz jeszcze ta chinska mistrzyni. Co nie zmienia faktu, że faworytką jest Zhang i Asia bedzie miała trudne zadanie.

 16. Szefowa słuchaj, plan na walkę: 2 pierwsze rundy skaczesz wokół skośnookiej na dystansie, kłujesz jabem i front kickiem na płaską twarz żółtej, która będzie machać cepami w powietrze. Od 3 rundy podkręcamy tempo i wprowadzamy więcej butów. 4 i 5 runda chinka oddycha już rękawami dlatego będzie można się pokusić żeby rozpuścić ręce, a może nawet pokazać słynne zapasy z ATT!:lol:

  WAR Asiula!:bleed:

 17. Ostatnia szansa dla Aśki, ale ta Chinka latwo skóry nie sprzeda i nie zdziwię jeśli UFC zrobi wszystko żeby zorganizować galę w Chinach. Maja duze wplywy z Chin, a teraz jeszcze ta chinska mistrzyni. Co nie zmienia faktu, że faworytką jest Zhang i Asia bedzie miała trudne zadanie.

  Adesanya z Romero nie zawalcza w Chinach a to niby ta sama gala… Poza tym czy Asia wyleczyła swoja kontuzję?

 18. Adesanya z Romero nie zawalcza w Chinach a to niby ta sama gala… Poza tym czy Asia wyleczyła swoja kontuzję?

  Teoretycznie walka Aski nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, więc kij wie czy jeszcze nie zmienią terminu/albo czy w ogóle dojdzie do tej walki. W kwestii kontuzji to nie wiem, ale chyba jest teraz w Polsce i wygląda na to, że ma przerwę. Chociaż patrząc na jej social media wrzuciła jedno zdjęcie z treningu w ostatnim czasie dlatego może już jest zdrowa.

 19. SZEFOWA WRACA

  HEJTEROM PEKNIE DUPA

  Chcę, żeby tę osobę spotkało kolejne upokorzenie za wyniosłość, pychę, ignorancję, oszczerstwa, kłamstwa, manipulacje, cynizm, brak rozsądku oraz przeświadczenie o ogromnej przewadze nad innymi zawodniczkami. Więc jeśli wygra, to rzeczywiście pęknie mi dupsko.

 20. Chcę, żeby tę osobę spotkało kolejne upokorzenie za wyniosłość, pychę, ignorancję, oszczerstwa, kłamstwa, manipulacje, cynizm, brak rozsądku oraz przeświadczenie o ogromnej przewadze nad innymi zawodniczkami. Więc jeśli wygra, to rzeczywiście pęknie mi dupsko.

  To jakaś krucjata ?

  Dała ci kosza?

  Ryj obiła w knajpie?

  Nie dała odpisywać na klasówce z matmy?

 21. No i bardzo dobrze.

  Oby Stany a nie Chiny bo Zhang wyjdzie nakoksowana cała tablicą Mendelejewa.

  Zasadnicze pytanie , gdzie będzie się odbywać UFC248 ?

  Jeżeli w Chinach to wynik jest już znany.

  Do 3 razy sztuka oby nie w Chinach bo może być ko w pierwszej rundzie

  Gala ppv w chinach :DC::korwinwhat:

 22. Kaman przestańcie. Walka nie będzie na pewno w Chinach.

  Do tej pory na galach w Chinach walczyły takie "tuzy" jak Cung Le albo Cunt Bisping, żadnego wartościowego zawodnika nigdy tam nie puścili, także bez obaw 🙂

  EDIT: A sorki, Wanderlei walczył. Ale post prime. Chodziło mi o wartościowych w kontekście pozycji w kategorii wagowej

 23. To jakaś krucjata ?

  Dała ci kosza?

  Ryj obiła w knajpie?

  Nie dała odpisywać na klasówce z matmy?

  Niezły traf, ale pomyliłeś chronologię. Najpierw nie dawała odpisywać na klasówkach (żadnych), wiele lat później obiła mordę w knajpie. Ja jej na to, że i tak ją kocham i zawsze kochałem! A ona tak po prostu mnie spławiła… Co za flądra

 24. Kaman przestańcie. Walka nie będzie na pewno w Chinach.

  Do tej pory na galach w Chinach walczyły takie "tuzy" jak Cung Le albo Cunt Bisping, żadnego wartościowego zawodnika nigdy tam nie puścili, także bez obaw 🙂

  EDIT: A sorki, Wanderlei walczył. Ale post prime. Chodziło mi o wartościowych w kontekście pozycji w kategorii wagowej

  Przecież Andrade broniła pasa mistrzowskiego w Chinach.

 25. Niezły traf, ale pomyliłeś chronologię. Najpierw nie dawała odpisywać na klasówkach (żadnych), wiele lat później obiła mordę w knajpie. Ja jej na to, że i tak ją kocham i zawsze kochałem! A ona tak po prostu mnie spławiła… Co za flądra

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.