Amerykańska organizacja MMA – UFC już w lipcu zakończy realizację swojego projektu Fight Island. Za pomocą mediów społecznościowych firma poinformowała o 4 nowych wydarzeniach, które odbędą się w Abu Zabi. Poniżej znajdują się daty planowanych gal:

Oficjalnie! Wyspa UFC startuje w lipcu!

  • 11.07.2020, 15.07.2020, 18.07.2020, 25.07.2020

Kilka dni temu dziennikarze brazylijskiego portalu Combate.com informowali, że tajemnicza wyspa organizacji UFC o tzw. nazwie „Fight Island” znajduje się w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi. Teraz wiemy już, że się nie mylili. Dokładna lokalizacja to wyspa Yas. Na wyspie znajdują się między innymi park Ferrari World Abu Dhabi, tor wyścigowy Yas Marina i hotel Yas Viceroy.

Trzeba przyznać, że lokalizacja robi wrażenie. Od teraz zawodnicy bardzo chętnie będą chcieli walczyć w Abu Zabi, gdyż po pojedynku będą mogli odpocząć na wyspie. Dodajmy, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich fighterzy odnajdą przyjemne prawo podatkowe — za wynagrodzenia otrzymane z rąk organizacji nie będą musieli odprowadzać podatku. O tym aspekcie wspominała Dorota Jurkowska, która prowadzi karierę Jana Błachowicza.

Fakt, w Abu Zabi dostajesz kwotę brutto, nie ma podatku, więc zarobki są większe. Najgorzej jest chyba w Australii, bo zabierają aż 49% podatku. Kwestia podatków uzależniona jest tylko i wyłącznie od kraju, w którym toczysz pojedynek.

Cóż, Dana White w rozmowie z ESPN zdradził, że walka Khabiba Nurmagomedova (28-0) z Justinem Gaethjem (22-2) odbędzie się już latem na zapowiadanej „Fight Island”. Nie mamy nic przeciwko temu, do dzieła. Aczkolwiek, jeżeli na świecie unormuje się sytuacja z koronawirusem i na widowni będą mogli zasiąść kibice, to może dojść do pojedynku w USA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.