Największa organizacja MMA na świecie, UFC, wróci we wrześniu tego roku do stolicy Francji, Paryża. Jak ogłosiła na swoich profilach w mediach społecznościowych, wydarzenie odbędzie się 2 września tego roku w Accor Arena. Nie ogłoszono dotychczas żadnego pojedynku z karty walk.

MMA zostało zalegalizowane we Francji w 2020 roku, ale UFC czekało 2 lata, żeby zorganizować tam galę. We wrześniu 2022 roku byliśmy świadkami pierwszego wydarzenia amerykańskiego giganta, które odbyło się w Paryżu. Podczas UFC Fight Night 209 w Accor Arena, były tymczasowy mistrz kategorii ciężkiej UFC, Ciryl Gane, zmierzył się w walce wieczoru z Taiem Tuivasą, którego rozbił w trzeciej rundzie pojedynku. Zawodnicy z Francji zdobyli wtedy 5 wygranych – zwycięzcami podczas tego wydarzenia okazali się wcześniej wspomniany Gane, Nassourdine Imavov, William Gomis, Fares Ziam i Benoit Saint-Denis.

Teraz prawdopodobnie UFC również będzie planowało występy francuskich reprezentantów na wrześniowej gali. „Bon Gamin” wciąż nie wrócił do oktagonu po przegranej w marcu tego roku z Jonem Jonesem więc to zapewne on znowu będzie bohaterem walki wieczoru wydarzenia w stolicy Francji. Obecnie Gane zajmuje 1. miejsce w rankingu kategorii ciężkiej UFC, a wyprzedza go tylko Jon Jones.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of DamianoSiemano
DamianoSiemano

Maximum FC
Middleweight

1,632 komentarzy 794 polubień
Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,172 komentarzy 72,077 polubień

Salahdine i Oumar już gotowi się pizgać! Nasi bracia-rodacy a do tego w Europejskich godzinach.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Dawid _Ozdoba-Legenda
Dawid _Ozdoba-Legenda

KSW
Heavyweight

6,118 komentarzy 13,495 polubień

Salahdine i Oumar już gotowi się pizgać! Nasi braia-rodacy a do tego w Europejskich godzinach.

Parnasse póki co na pewno uwiązany umowami, ale Sy można się spodziewać.

Odpowiedz 2 polubień