Jordan Leavitt (MMA 8-0) w fenomenalny sposób wygrał swoją walkę na gali UFC Vegas 16! „The Monkey King” znokautował Matta Wimana widowiskowym slamem po 22 sekundach od rozpoczęcia starcia.

Na początku walki niepokonany Amerykanin wyniósł w górę swojego rywala i przemierzył z nim kilka metrów po oktagonie. W końcu Leavitt wykonał slam, po którym Matt Wiman stracił przytomność przy uderzeniu o matę.

155 lb: Jordan Leavitt pok. Matta Wimana przez KO, runda 1, 0:22

Dla 25-letniego Leavitta był to debiutancki występ w UFC. Kontrakt z największą organizacją MMA na świecie podpisał po wygranej walce na jednej z gal Dana White’s Contender Series, podczas których szef organizacji wyszukuje nowe talenty. Jordan walczy w kategorii lekkiej i na co dzień trenuje w klubie Syndicate MMA.

Nokauty slamem należą do jednych z najbardziej efektownych i zarazem rzadko spotykanych akcji w MMA. W przeszłości swoje walki w podobny sposób wygrywali między innymi Jessica Andrade, Frank Shamrock, czy Matt Hughes. Poniżej można zobaczyć wszystkie skończenia slamem w historii UFC.

Zobacz więcej: Wszystkie wykończenia slamem w historii UFC (WIDEO)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.