Najlepsza organizacja MMA na świecie ustaliła nowy termin walki w wadze półciężkiej pomiędzy Nikitą Krylovem, a Ryanem Spannem. Zawodnicy zmierzą się ze sobą na UFC Vegas 71. Pierwotnie zawodnicy mieli zmierzyć się ze sobą w zeszłą sobotę, jednak z powodu choroby zawodnika urodzonego na Ukrainie walka została odwołana na kilka godzin przed.

Krylov (MMA 29-9) obecnie jest na fali dwóch zwycięstw z rzędu, które odniósł w drugiej połowie ubiegłego roku. W lipcu znokautował w 67 sekund Alexandra Gustafssona, a w październiku wypunktował na pełnym dystansie Volkana Oezdemira na UFC 280. Krylov w UFC rywalizuje od 2013 roku z dwuletnią przerwą. W tym czasie stoczył 17 walk, a jego bilans wynosi 10 zwycięstw i 7 porażek. 27 z 29 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem. Krylov zajmuje 6. miejsce w rankingu wagi półciężkiej UFC.

Spann (MMA 21-7) również może pochwalić się serią dwóch zwycięstw z rzędu, które odniósł w zeszłym roku. Obydwie wygrane kończył w pierwszych rundach. W maju poddał Iona Cutelabę, natomiast w listopadzie na UFC 281 znokautował Dominicka Reyesa. Spann dla amerykańskiej organizacji rywalizuje od 2018 roku. Do dnia dzisiejszego stoczył 9 walk, z których wygrał 7, a przegrał 2. 18 z 21 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem. Spann zajmuje 8. miejsce w rankingu wagi półciężkiej UFC.

Gala UFC Vegas 71 odbędzie się 11 marca w Las Vegas w obiekcie The Theater at Virgin Hotels. Wydarzenie uświetni starcie dwóch czołowych kogucich w osobach Petra Yana oraz Meraba Dvalishviliego. Podczas gali do oktagonu powróci również walczący w wadze półciężkiej Łukasz Brzeski.