Typowanie Jędrzejczyk Shevchenko

Typowanie redakcyjne UFC z Joanną Jędrzejczyk

Już jutro gala UFC na której Joanna Jędrzejczyk zmierzy się z Valentiną Shevchenko. Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje nasza redakcja. Poniższe walki można obstawiać u legalnego bukmachera TOTALbet:

Joanna Jędrzejczyk  vs. Valentina Shevchenko

Bartłomiej Zubkiewicz: Często nieobiektywnie typuję walki naszych rodaków oraz rodaczek, lecz w tym wypadku jest to coś więcej niż „patriotyzm”. Naprawdę wierzę, że była mistrzyni kategorii słomkowej będzie jedną z tych osób, którym zbijanie mniejszej ilości kilogramów robi ogromną różnicę w występach. Doskonałym przykładem tego jest Robert Whittaker, aktualny mistrz kategorii średniej, który przestał zbijać dziesiątki kilogramów do limitu kategorii półśredniej i zdobył mistrzostwo w wyższej dywizji. Jędrzejczyk od zawsze miała, mniejsze lub większe, problemy z zejściem do limitu kategorii słomkowej. Teraz, świeża i pełna energii Polka, może pokazać pełen wachlarz umiejętności, nie skupiając się w 100% na robieniu wagi. Pamiętajmy w jakiej dywizji występowała Asia i ile % masy ciała stanowią zbijane kilogramy. Technicznie Jędrzejczyk jest mocna i moim zdaniem nie będzie ustępować umiejętnościami Shevchenko. Ta oczywiście jest świetną zawodniczką i w swojej karierze mierzyła się ona z dużo cięższymi rywalkami. Starcie jest naprawdę interesujące i widzę tu wiele niewiadomych. Moim zdaniem Polka jest w stanie wygrać tę walkę przez decyzję i tak też bym typował.

Jacek Łosak: Jędrzejczyk, która miała okazję już walczyć i przegrać z Shevchenko w muay thai nie jest stawiana w roli faworytki nadchodzącej walki. Sam jestem bardzo ciekaw w jakiej dyspozycji wyjdzie do klatki, liczę jednak na to, że wyższa kategoria wagowa spowoduje, iż Asia odzyska nieco ognia, którego brakowało mi u niej w ostatnich walkach, a brak konieczności mocnego cięcia wagi wpłynie pozytywnie na jej możliwości w walce. Przed Polką bardzo ciężkie wyzwanie, ale ostatecznie postawię na to, że wypunktuje Shevchenko i zrewanżuje się za wcześniejsze przegrane w muay thai.

Krzysztof Kordys: W mojej opinii Shevchenko jest słuszną faworytką przed tym pojedynkiem. Powinna mieć delikatną przewagę w stójce i warunkach fizycznych. Zawsze może również próbować rozstrzygnąć sprawę na swoją korzyść w klinczu lub w parterze. Mam wrażenie, że Jędrzejczyk lepsza już nie będzie, a porażki z Namajunas ułatwiły rywalkom Polki przygotowanie odpowiedniego planu na walkę z byłą mistrzynią. Przewiduję 25 minut w miarę wyrównanej potyczki w stójce, jednak to Valentina będzie skuteczniejszą zawodniczką i w oczach sędziów okaże się lepsza w co najmniej 3 z 5 rund. Valentina Shevchenko przez jednogłośną decyzję

Redaktorzy typujący Jędrzejczyk: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Magdalena Dubert
Redaktorzy typujący Shevchenko: Kacper Bącela, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt, Tomasz Chmura

Max Holloway vs. Brian Ortega

Bartłomiej Zubkiewicz: Dwóch młodych zawodników, w szczycie formy, spotka się w walce o pas mistrzowski, który niegdyś był w posiadaniu m.in. Jose Aldo oraz Conora McGregora. Brian Ortega, doskonały grappler, jako pierwszy zdołał skończyć przed czasem mocnego Frankiego Edgara. To z pewnością robi wrażenie. Holloway pokonał dwukrotnie byłego króla dywizji, Jose Aldo. Obaj panowie mają bardzo dobre warunki fizyczne jak na tę kategorię wagową i robienie limitu 66 kilogramów nie jest dla nich zbyt przyjemne. Zdrowie Maxa w tygodniu przed walką jest naprawdę zagadką – Hawajczyk nie znosi dobrze ścinania wagi. Może to mieć znaczenie w ostatecznym starciu w oktagonie UFC. Według mnie Holloway jest lepszym zawodnikiem w stójce, lecz Ortega również dobrze czuje się w tej płaszczyźnie. Moim zdaniem Brian będzie w stanie zakończyć ten pojedynek dzięki swoim umiejętnościom BJJ. Typowałbym zakończenie przez poddanie po wyjątkowej i unikalnej dla T-City akcji.

Krzysztof Kordys: Brian Ortega to świetny zawodnik i prawdopodobnie jest on najcięższym możliwym pretendentem dla aktualnego mistrza, jednak ja jestem absolutnie zachwycony umiejętnościami Maxa Hollowaya. Posiada świetną stójkę, kondycję, obronę przed obaleniami oraz mocną szczękę. Największą niewiadomą jest jednak to, w jakiej formie do oktagonu wyjdzie Holloway. Ma on za sobą bardzo pechowy 2018 rok, kilkukrotnie wycofywał się z walk, trapiły go kontuzje, problemy ze ścinaniem wagi oraz depresja. Jeżeli udało mu się chociaż zbliżyć do swojej znakomitej formy z poprzednich występów, to moim zdaniem obroni swój pas po raz kolejny. Nie wykluczam również zwycięstwa Ortegi, jest on piekielnie groźny w parterze, jednak typuję, że zwycięży Max Holloway przez TKO, runda 4

Jacek Łosak: Brian Ortega idzie jak burza przez kolejne walki w UFC i nie tylko wygrywa, ale robi to również bardzo efektownie. Uważam jednak, że Max Holloway może okazać się dla niego niezwykle trudnym wyzwaniem. Cały czas zastanawiam się natomiast nad tym jak niedawne problemy ze zdrowiem ostatecznie wpłyną na dyspozycję Hollowaya. Ta walka jest dla mnie bardzo wyrównana, ale postawię w niej na Ortegę.

Redaktorzy typujący Hollowaya: Magdalena Dubert, Kacper Bącela, Krzysztof Kordys
Redaktorzy typujący Ortegę: Tomasz Chmura, Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Tomasz Chmura

Alex Oliveira vs. Gunnar Nelson

Mariusz Hewelt: Swego czasu Rick Story sprawił sporą niespodziankę, gdy obnażył stójkowe braki Gunnara Nelsona. „Gunni” w tej materii poprawił się nieco, ale może to być za mało na „Kowboja”, który radził sobie choćby z Carlosem Conditem. Mocna głowa uratuje Islandczyka przed nokautem, dlatego zapewne przegra przez decyzję sędziów. Być może uda mu się coś wyczarować w parterze, ale będzie miał problem, by do niego zejść.

Bartomiej Zubkiewicz: Gunnar Nelson wróci do oktagonu UFC po kontuzji oraz przegranej walce w kontrowersyjnych okolicznościach z Santiago Ponzinibbio. Islandczyk zmierzy się z mocnym i nieprzewidywalnym Alexem Oliveirą. Brazylijczyk jest ostatnio w świetnej formie, lecz sądząc po zdjęciach Nelsona, ten po kontuzji wróci jeszcze mocniejszy. Wierzę, że Gunni poradzi sobie ze stójką brazylijskiego Kowboja i po jednej z kombinacji podda swojego rywala w parterze.

Redaktorzy typujący Oliveirę: Kacper Bącela, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt, Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Nelsona: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Magdalena Dubert

Thiago Santos vs. Jimi Manuwa

Mariusz Hewelt: Pojedynek dwóch mocnych stójkowiczów, w którym typuję młodszego i „świeższego” Thiago Santosa. Brazylijczyk jest cały czas na fali, którą co prawda wzburzył Dave Branch, ale Manuwa raczej nie powtórzy jego sukcesu, bo nie będzie szukał szczęścia przy użyciu zapasów. Panowie będą wymieniać się ciosami, ale bogatszy arsenał technik Santosa weźmie górę nad mocnymi, ale już nieco zbyt wolnymi uderzeniami rywala. Thiago wygra przez techniczny nokaut krusząc osłabioną z wiekiem szczękę Jimiego.

Redaktorzy typujący Santosa: Kacper Bącela, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt
Redaktorzy typujący Manuwę: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Magdalena Dubert

Cláudia Gadelha vs. Nina Ansaroff

Mariusz Hewelt: To będzie gra do jednej bramki. Nina Ansaroff nie znajdzie odpowiedzi na mocarne zapasy rywalki i przy odrobinie szczęścia dotrwa do decyzji. Najpewniej jednak zostanie poddana

Tomasz Chmura: Nina Ansaroff wywodzi się ze sportów uderzanych, a dokładnie z kickboxingu oraz taekwondo i to widać w jej walkach. Jednak nawet w swej koronnej płaszczyźnie jest mniej techniczna o Gadelhy. Ma za to mocne zamachowe „cepy” i na nie Claudia musi uważać. Grapplingowo i zapaśniczo, Brazylijka powinna jednak górować nad rywalką i kurs 1.28 jest w pełni uzasadniony. Nina raczej nie powinna sprawić niespodzianki.

Redaktorzy typujący Gadelhę: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Magdalena Dubert, Kacper Bącela, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt
Redaktorzy typujący Ansaroff:

Gilbert Burns vs. Olivier Aubin-Mercier

Tomasz Chmura: Uwielbiam Burnsa. To bardzo utalentowany grappler. Czarny pas w BJJ, złote medale zdobyte na rozmaitych zawodach, w tym i Mistrzostwach Świata w Jiu-Jitsu – to musi imponować jeśli chodzi o parter. Jest w tej płaszczyźnie bardzo sprawny, dynamiczny i silny. Potrafi wskoczyć za plecy zanim człowiek mrugnie a to jak poddał Alexa Oliveirę na zawsze już zostanie w mojej pamięci. Ostatnio jednak upodobał sobie walkę w stójce w której jest dość drętwy. Zapasy też nie są jego najmocniejszą stroną – tylko ten mistrzowskiej klasy parter. Po przeciwnej stronie stanie Olivier, który jest wszechstronnym zawodnikiem, najlepiej czującym się jednak również w parterze. Był w kadrze narodowej judo i większość skończeń walk ma przez poddania. Może nie ma tego geniuszu co Burns, ale to bardzo inteligentny grappler. W boju z Davidem Michaudem, mógł wejść już na początku starcia za plecy rywala, ale uznał, że przyjdzie jeszcze na to czas i lepiej przejść w bardziej stabilną technikę, kontrolując tułów Davida. Zakłada trójkąty na korpus gdy ma plecy rywala oraz często szuka swojego sztandarowego duszenia. Jake’a Lindseya poddał odwróconym trójkątem, inicjując również kimurę. W parterze jest kotem i co do tego nie ma wątpliwości. Dla miłośników sportów parterowych, to starcie będzie wielką gratką i Burns w końcu dostanie kogoś, kto będzie chciał się z nim bić na macie. Kursy rozstawione są w miarę równo, co uważam za sprawiedliwe, jednak liczę na to, że w starciu w którym Burns nie będzie aż tak obrywał w stójce, jego grappling przeważy.

Redaktorzy typujący Burnsa: Kacper Bącela, Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Merciera: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Magdalena Dubert, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt

Kyle Bochniak vs. Hakeem Dawodu

Redaktorzy typujący Bochniaka: Mariusz Hewelt
Redaktorzy typujący Dawodu: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Magdalena Dubert, Kacper Bącela, Krzysztof Kordys

Jessica Eye vs. Katlyn Chookagian

Redaktorzy typujący Eye: Jacek Łosak
Redaktorzy typujący Chookagin: Bartłomiej Zubkiewicz, Magdalena Dubert, Kacper Bącela, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt

Eryk Anders vs. Elias Theodorou

Redaktorzy typujący Andersa: Bartłomiej Zubkiewicz
Redaktorzy typujący Theodorou: Jacek Łosak, Magdalena Dubert, Kacper Bącela, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt

Brad Katona vs. Matthew Lopez

Redaktorzy typujący Katonę: Bartłomiej Zubkiewicz, Magdalena Dubert, Kacper Bącela, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt
Redaktorzy typujący Lopeza: Jacek Łosak

Chada Laprise vs. Dhiego Lima

Redaktorzy typujący Laprise: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Magdalena Dubert, Kacper Bącela, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt
Redaktorzy typujący Limę:

Aleksandar Rakić vs. Devin Clark

Redaktorzy typujący Rakića: Jacek Łosak, Kacper Bącela, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt
Redaktorzy typujący Clarka: Bartłomiej Zubkiewicz, Magdalena Dubert

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

1 KOMENTARZ

  1. @Cloud taki pewien zwycięstwa Ortegi, że aż 2x zagłosował. Szanuję takie podejście!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.