Data trzeciej potyczki Tysona Fury’egoDeontayem Wilderem znowu ulegnie zmianie. Promotor Bob Arum na łamach portalu ESPN poinformował o nowych planach dotyczących realizacji starcia. Wiemy już na pewno, że do trylogii nie dojdzie 19 grudnia, jak pierwotnie planowano. Starcie na szczycie wagi ciężkiej rozegra się na Allegiant Stadium w Las Vegas, nie wiadomo jednak kiedy.

Blisko dwa miesiące temu szef grupy Top Rank twierdził doraźnie, że nie chce organizować gali bez udziału publiczności. Biznesmen od lata szukał odpowiedniej lokalizacji dla tego wydarzenia, aby na trybunach mogli zasiąść kibice. W grę wchodził także wyjazd do Chin obu bokserów, jednak okazało się, że nie nie będą oni w stanie dotrzeć do tego kraju, a tym bardziej sprzedać pojedynku.

Przesuwamy plany z 19 grudnia — mówi Arum — będzie w tym dniu kilka rozgrywek Futbolu Amerykańskiego, w dodatku to NFL. Szukamy innego terminu, telewizja ESPN oraz FOX doradziła nam, aby to przełożyć.

Z pewnością trylogia będzie miała miejsca na Allegiant Stadium. Wszystkie osoby, które odpowiadają za ten obiekt, są co do tego zgodne, wszystko jest już ustalone.

Przypomnijmy, że rewanż Amerykanina z ”Królem Cyganów” przyniósł ogromne korzyści. W USA sprzedano 850 tysięcy płatnych subskrypcji pojedynku po $79.99. Jak na razie nie wiadomo, ile będzie kosztować transmisja pay-per-view w przypadku trzeciej potyczki. Tak czy siak, nikt nie nastawia się na niski przychód.

Wokół walki:

Wilder i Fury zmierzyli się ze sobą już dwukrotnie. Pierwsze starcie zakończyło się kontrowersyjnym remisem – sporo specjalistów myślało, że to Fury powinien wygrać starcie przez decyzję sędziowską. Warto również wspomnieć o tym, że w trakcie pojedynku Wilder ustrzelił rywala piekielnie mocnym ciosem. Cały świat boksu był w szoku, gdy Fury wstał i kontynuował pojedynek. W rewanżu „Gypsy King” nie pozostawił już żadnych wątpliwości, wygrywając przez TKO w siódmej rundzie starcia – trenerzy Wildera martwili się o zdrowie swojego podopiecznego i postanowili rzucić ręcznik, ostatecznie poddając pojedynek. Wilder na swoim profilu na Twitterze dał jasno znać, że ma zamiar wrócić mocniejszy i chce być numerem jeden kategorii ciężkiej.

5 KOMENTARZE

 1. Król cyganów 2 razy wpierdolił smotruchowi i to nie pozostawiając wątpliwości kto jest lepszy. Wszystko było by ciekawsze niż trzecia walka. Boks jest w dupie. Hern, Arum rury!

 2. Ogólnie to może i bez sensu walka patrząc na to z naszej strony. Ale taki byl zapis w umowie… Nie bez powodu z reszta…

  Od czasu Marciano który zapisał się w historii pogubiona czcionka próżno szukać takiego "białego"… Oczywiście nie brakuje ich w boksie ale w przypadku zdobycia pasa przez białasa skutkuje parciem na pozbawienie go mistrzostwa jak najszybciej…

  Zauważcie że tylko Floyd ma taki sam bilans jak Rocky… 49 walk, 49 wygranych i chyba tylko dlatego że jest kurwa czarny…

  Bardzo blisko wpisania się na tą listę aż 2 bokserow był Polak… Biały Polak… 48 walk wygranych z rzędu ale dziwnym trafem 49 walkę przegrał przez niejednogłośną decyzję… Przypadek?

  Myślę że o ile Fury na tą, tę listę nie ma szans to i tak jest parcie na to by go zdetronizować.

  Co ciekawe jedynie Wilder miał zapis w kontrakcie ze jesli przegra druga walkę to Tyson musi walczyć z nim po raz trzeci. W innym razie Wilder nie dałby rewanżu Tysonowi.

  Nie chce snuć teorii spiskowych czy jakichs s-f ale wydaje mi się że coś poszło nie tak w rewanżu Wilder – Tyson…

  Gdyby Wilder dotrwał do końca zapewne wygrałby to przez decyzję chocby ta miala być najbardziej sensacyjna w historii…

  I czarny nadal dupskiem gniłby na tronie… Niespodziewanie Wilder padł na deski no a tak przekręcić walkę trudniej. A że zabezpieczenie w postaci 3 walki z góry podpisane tak błąd się naprawi…

  W trzeciej walce jestem przekonany i dam sobie palca ujebać w gównie że jeśli Tyson nie znokautuje Wildera to straci pas. Chocby dlatego że zostanie jedynie Joshua który może wygrać z Tysonem ale wcale nie musi.

  Jakby znowu coś poszło nie tak to długo długo czarnucha na Tysona nie znaja…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.