Organizacja UFC postanowiła zestawić ze sobą dwie perspektywiczne zawodniczki w kategorii muszej. Jak podaje dziennikarz Eurosportu, Marcel Dorff, podczas grudniowej gali UFC zmierza się ze sobą Tracy Cortez oraz Amanda Ribas.

Cortez (MMA 10-1, UFC 4-0) pozostaje niepokonana od dziesięciu walk. W ostatnim starciu pokonała Melissę Gatto na pełnym dystansie podczas majowej gali UFC 274. Zawodniczka z Arizony kontrakt z UFC zapewniła sobie zwyciężając na gali Dana White Contender Series. Przed angażem w najlepszej organizacji MMA na świecie walczyła dla Invicta FC. 28-latka zaliczyła w swojej karierze również jeden występ w dywizji koguciej. 8 z 10 zwycięstw zdobywała dzięki decyzjom sędziów punktowych. Cortez zajmuje 14. pozycję w klasyfikacji dywizji muszej UFC.

Ribas (MMA 11-3, UFC 5-2) w swoim ostatnim starciu przegrała niejednogłośną decyzją sędziów z Katlyn Chookagian. Pojedynek został nagrodzony przez amerykańską organizację jako najlepsze starcie majowego wydarzenia. Wcześniej Ribas rywalizowała w dywizji słomkowej, w której pozostaje sklasyfikowana na 10. miejscu w rankingu UFC. Przed angażem w najlepszej organizacji MMA na świecie walczyła w Jungle Fight, gdzie dzierżyła pas mistrzowski kategorii do 52 kilogramów. 7 z 11 zwycięstw zdobyła kończąc swoje rywalki przed czasem.

Gala na której zmierzą się obydwie zawodniczki odbędzie się 3 grudnia w nieznanej jeszcze lokalizacji. Na chwilę obecną nie ogłoszono innych starć, które odbędą się podczas wydarzenia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Dundy

Legacy FC
Light Heavyweight

2,116 komentarzy 5,426 polubień

Ładna walka :star wars:

Odpowiedz 2 polubień

BogdanJanusz

UFC
Strawweight

7,435 komentarzy 44,099 polubień

Coraz dziwniejsze te wstępniaki

Odpowiedz 2 polubień

Miskatonic

Vale Tudo
Open

20,642 komentarzy 82,352 polubień

Stulejones za 3... 2... 1...

Odpowiedz 3 polubień

Cyklop Schabowy

PRIDE FC
Middleweight

6,789 komentarzy 14,382 polubień

Stulejones za 3... 2... 1...

Stulejones

Odpowiedz polub

Yashiko

Brutaal
Welterweight

545 komentarzy 1,614 polubień

Wygrać może tylko jedna:gabi_much_love:
DNI6vVBXkAAo0iB.jpg

Odpowiedz 2 polubień

Komentator Internetu

KSW
Middleweight

5,563 komentarzy 11,355 polubień

To już lepiej jakby zrobić im zapasy w kisielu. W MMA to raczej będzie nudne tyś tyś.

Odpowiedz polub