Na UFC 238 Tony Ferguson wrócił po przerwie od startów w oktagonie, aby zmierzyć się z zawsze niebezpiecznym weteranem, Donaldem Kowbojem Cerrone. Ostatecznie to El Cucuy okazał się zwycięzcą tego pojedynku – lekarz ze względu na zdrowie rywala przerwał starcie po drugiej rundzie. Na konferencji prasowej po gali Ferguson wypowiedział się na temat potencjalnego starcia z aktualnym mistrzem dywizji, Khabibem Nurmagomedovem, z którym zestawiony był on kilka razy w przeszłości. Walka obu panów nigdy nie doszła jednak do skutku.

Jeśli Dustin tego nie zrobi, to ja to zrobię. Tiramisu musi dostać wpier*ol. Ode mnie zasługuje na dwa ciosy na korpus. Jeśli McNuggets ma być jednak moim kolejnym rywalem, nie mam z tym problemu. To też sportowiec. Wiem, że cała dywizja tęskni za nim, mu też na pewno brakuje aktywnych startów w klatce MMA.

Chcę cały czas wygrywać. Co brzmi lepiej niż 12 zwycięstw z rzędu? 13 zwycięstw z rzędu. Brzmiałoby to jednak jeszcze lepiej gdyby była to walka o pas mistrzowski.

Jeśli walczyłbym z Khabibem, gwarantuję Wam, że rzuciłbym nim o matę. Pokonałbym go w jego specjalności. To mój plac zabaw. Jeśli chodzi o McNuggetsa, z chęcią zawalczę z nim w stójce, wdałbym się z nim w wymiany ciosów.

Ferguson w ostatnich walkach pokonał takich rywali jak Anthony Pettis, Edson Barboza czy Kevin Lee. Po przerwie spowodowanej prywatnymi problemami wyglądał on jednak jeszcze lepiej niż wcześniej. Teraz nie wiadomo jakie plany ma organizacja wobec byłego tymczasowego mistrza kategorii lekkiej. We wrześniu tego roku na UFC 242 Khabib zmierzy się z Dustinem Poirierem. Wtedy z pewnością wiele się wyjaśni jeśli chodzi o sytuację w kategorii wagowej do 70 kilogramów.

3 KOMENTARZE

  1. Podbijam. Tony na wszystko by pokonać Khabiba. Jaram się na to starcie, chociaż jakby miał po drodze napierdolić jeszcze ryżemu do też będzie gut.

  2. Khabib by dostal gwalcik od Ferga nie widze innej mozliwosci 😀 Tony jest zbyt mocnym skurwielem bedzie go tluc po gebie i krzyczec jesus chrystus 😀

  3. Khabib pewnie parę razy go obali, ale ile będzie w stanie przyjąć łokci z dołu, uważając cały czas na jakieś poddanie z jego strony. Tony będzie mu walił łokcie jakby chciał kokosa rozłupać.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.