Israel Adesanya, były mistrz kategorii średniej UFC, przedstawił swój punkt widzenia na nadchodzącą walkę mistrzowską na UFC 303. Zdaniem Nigeryjczyka, Jiri Prochazka odzyska pas wagi półciężkiej.

Czech przyjął ofertę walki mistrzowskiej z krótkim wyprzedzeniem na UFC 303. Wydarzenie odbędzie się 29 czerwca w obiekcie T-Mobile Arena w Las Vegas podczas Międzynarodowego Tygodnia Walk. Czech po raz drugi zmierzy się z Alexem Pereirą o pas wagi półciężkiej, który należy do Brazylijczyka. Pierwotnie walką wieczoru UFC 303 miało być starcie w kategorii półśredniej z udziałem Conora McGregora oraz Michaela Chandlera. Irlandczyk nabawił się jednak kontuzji i z tego powodu musiał wycofać się z walki.

Swój punkt widzenia na starcie mistrzowskie w kategorii półciężkiej UFC przedstawił Israel Adesanya na swoim kanale na YouTubie. Nigeryjczyk uważa, że Prochazka odzyska pas. „The Last Stylebender” wziął pod analizę najmocniejsze strony obydwóch zawodników i uznał, że Czech jest bardziej wszechstronny niż panujący mistrz wagi półciężkiej. Były czempion dywizji średniej liczy na potencjalne trzecie starcie w przypadku, gdy wygra Prochazka.

Postawię na Jiriego, ponieważ jesteśmy nielicznymi wybrańcami. Uważam również, że wyciągnął nauki z błędu, a to sprawia także, że sprawy mają się ciekawie, bo jeśli Jiri wygra to dojdzie do trylogii. Podejście obydwóch zawodników będzie różne, ponieważ obydwaj już wiedzą co mogłoby się stać. Alex wie, że może zostać sprowadzony i skontrolowany, a Jiri wie, że może dostać nokaut. Ponadto Alex zdaje sobie sprawę, że może zostać dotknięty i znokautowany przez Jiriego. Więcej kalkulacji, wolniej, ponieważ obydwaj wzięli walkę z krótkim wyprzedzeniem.

Adesanya (MMA 24-3) stracił pas wagi średniej w ostatniej walce. We wrześniu 2023 przegrał z Seanem Stricklandem przez jednogłośną decyzję w walce wieczoru UFC 293. Wcześniej Adesanya dzierżył pas kategorii średniej UFC od października 2019, broniąc go pięciokrotnie. Po drodze Nigeryjczyk miał krótką przerwę w posiadaniu tytułu, między listopadem 2022, a kwietniem 2023. Najpierw stracił pas na rzecz Pereiry, natomiast w rewanżu go znokautował.

Nigeryjczyk do oktagonu powróci 18 sierpnia podczas gali UFC 305 w Perth w Australii. Adesanya zmierzy się z Dricusem Du Plessisem w walce wieczoru. Stawką będzie pas należący aktualnie do Afrykanera.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of GypsyKing
GypsyKing

KSW
Featherweight

4,933 komentarzy 14,682 polubień

Zapewne i tak będzie mniej kalkulacji niż w walkach Cyca z pełnym obozem :mamed:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Skaczomcy przez płot
Skaczomcy przez płot

BAMMA
Welterweight

937 komentarzy 3,077 polubień

"Postawię na Jiriego, ponieważ mam ból dupy, którego nie zaleczę przez Poatana do końca życia."

Wrzucam tłumaczenie na język polski.

Odpowiedz 4 polubień