Takie poddanie to rzadkość w świecie mieszanych sztuk walki. Na gali FCC 38, która 8 czerwca odbyła się w Liverpoolu w Anglii, jeden z zawodników zakończył swoją walkę poddaniem o nazwie banana split.

Dla Williama Haycoxa (MMA 3-0-0), zwycięzcy tego starcia, był to trzeci zawodowy pojedynek w MMA. 28-letni zawodnik w poprzednich walkach poddał Abdiego Faraha i wypunktował jednogłośną decyzją sędziów Danijela Grbica.

Anglik dobrze radził sobie także w amatorskim MMA, gdzie odniósł dziesięć zwycięstw bez ani jednej przegranej. Większość swoich starć wygrywał wtedy przez poddania w pierwszych rundach i już wtedy kończył rywali rzadkimi technikami, takimi jak duszenie Von Flue czy duszenie teepee.

Ryan Lockyer (MMA 1-1-0) wszedł po raz drugi do klatki w zawodowym MMA. W debiucie, który miał miejsce w marcu 2024 roku, pokonał w półtorej minuty Konrada Nowickiego przez odklepanie po ciosach.

Co ciekawe, banana split jest zabroniona przez organizację IBJJF na wszystkich zawodach spod tego szyldu. Techniki tej można jednak używać na zawodach ADCC w kategoriach pro oraz w starciach w zawodowym MMA. 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Cinek007
Cinek007

UFC
Bantamweight

8,283 komentarzy 16,272 polubień
Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

20,663 komentarzy 34,393 polubień

Czyli można wygrać przed czasem, przez splita...
Bo JoTKO to wolał jednak tradycyjne splity :lol:
Pierwszy raz widzę takie poddanie
:benny:

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of lolo
lolo

Brutaal
Welterweight

539 komentarzy 1,002 polubień

Kiedyś jak trenowałem submission fighting udało mi się parę razy poddać kogoś tą sztuczką, lubiłem takie pojebane techniki, łącznie z twisterem czy peruwiańskim krawatem. Mało kto wie jak z tego uciec. Oczywiście mam tu na myśli poziom początkujący/średniozaawansowany.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of ermine
ermine

Shark Fights
Heavyweight

1,380 komentarzy 4,716 polubień

Jak byłem w Białej Rawskiej i podglądałem sparingi Pudziana przez okienko, to robił takie banany każdemu wielkiemu chłopowi powyżej 90 kg. Czysta technika i potężna siła.

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of Alkoneser
Alkoneser

Jungle Fight
Heavyweight

425 komentarzy 914 polubień

Gdyby nie ta kontuzja w 97' to bym lepsze robił.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Graf Ramolo
Graf Ramolo

ONE FC
Featherweight

2,302 komentarzy 3,817 polubień

Jak byłem w Białej Rawskiej i podglądałem sparingi Pudziana przez okienko, to robił takie banany każdemu wielkiemu chłopowi powyżej 90 kg. Czysta technika i potężna siła.

Miałem to pisać że to starożytna technika wywodząca się z rawskich lochow. Podobnie jak dociążanie 69 i małpi pazurek.

Odpowiedz 7 polubień