Tom Aspinall, tymczasowy mistrz kategorii ciężkiej UFC, wskazał zestawienie, które bardzo chciałby zobaczyć w 2025 roku. Anglik uważa, że taką walką jest rywalizacja o pas kategorii półciężkiej pomiędzy Alexem Pereirą, a Magomedem Ankalaevem.
Aspinall na swoim kanale na YouTubie podsumował najważniejsze wydarzenia w 2024, oraz zabrał głos w sprawie przyszłego roku. 31-latek bardzo chciałby zobaczyć mistrzowską rywalizację w kategorii półciężkiej z udziałem Pereiry i Ankalaeva. Jego zdaniem byłaby to jedna z największych walk w UFC w 2025. Nie wiadomo jednak, czy to Ankalaev będzie następnym pretendentem do pasa. Brazylijczyk nie tak dawno zasugerował, że to nie Dagestańczyk będzie jego następnym przeciwnikiem.
Walką, której najbardziej się nie mogę doczekać, jest Alex Pereira vs Magomed Ankalaev. Świetne style. Leworęczny zapaśnik przeciwko artyście nokautu. Ta walka musi się odbyć w 2025 roku. To mogłoby być największe starcie w UFC, z pewnością w kategorii półciężkiej. Jest to coś, czego mocno nie mogę się doczekać. Wielcy goście z silnym uderzeniem. Chcę to zobaczyć.
Pereira (MMA 12-2) w październiku obronił po raz trzeci pas kategorii półciężkiej podczas UFC 307. „Poatan” w walce wieczoru wydarzenia pokonał Khalila Rountree przez techniczny nokaut w czwartej rundzie. Pas zdobył w starciu z Jirim Prochazką, kończąc go ciosami w drugiej rundzie na UFC 295 w listopadzie 2023. Pereira to również były mistrz kategorii średniej amerykańskiego hegemona. 10 z 12 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przez nokauty.
Ankalaev (MMA 19-1-1, 1 NC) jest na fali dwóch zwycięstw. W ostatniej walce pokonał Aleksandara Rakicia decyzją sędziów na październikowej gali UFC 308. W grudniu 2022 na gali UFC 282 Dagestańczyk zemisował przez niejednogłośną decyzję sędziów z Janem Błachowiczem w walce wieczoru wydarzenia. Stawką pojedynku był zwakowany pas wagi półciężkiej. Ankalaev w przeszłości pokonywał takich zawodników jak m.in. Anthony Smith, Thiago Santos czy Nikita Krylov. Dagestańczyk zajmuje 1. miejsce w rankingu wagi półciężkiej UFC. 10 z 19 zwycięstw zdobywał przez nokauty.
7 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
Maximum FC Lightweight
BAMMA Light Heavyweight
UFC Middleweight
Oplot Challenge Light Heavyweight
Vale Tudo Open
Vale Tudo Open
Oplot Challenge Light Heavyweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/77470/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>