Czołowy zawodnik kategorii lekkiej UFC, Justin Gaethje, wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji w jego dywizji oraz preferowanym rywalu. Amerykanin chciałby się ponownie zmierzyć z Dustinem Poirierem, jeżeli ten wygra najbliższą walkę.

Gaethje obecnie nie ma zaplanowanego żadnego pojedynku w odróżnieniu do reszty czołowych zawodników wagi lekkiej. W ostatnim starciu przegrał z Charlesem Oliveirą przez poddanie w pierwszej rundzie mistrzowskiej walki na UFC 274. Od tamtej pory minęło pięć miesięcy, a żadnych konkretów w sprawie następnej walki Amerykanina nie ma.

Zawodnik z Denver na bieżąco jednak obserwuje sytuację w kategorii lekkiej i ma na oku preferowanego rywala. Justin chciałby ponownie zawalczyć z Dustinem Poirierem, jeżeli ten pokona Michaela Chandlera w najbliższym starciu. Dodatkowo 33-latek jest podekscytowany obecną sytuacją w kategorii lekkiej oraz aktualnymi zestawieniami.

Tyle wielkich walk się wydarzy. Starcie mistrzowskie, Beneil z Gamrot czy macie Chandlera z Poirierem. Wygrani i przegrani tych walk będą walczyć między sobą. Nie uważam, że powinienem walczyć ze zwycięzcą pojedynku mistrzowskiego, ale mogę walczyć ze zwycięzcą z pozostałych starć. Nie chcę walczyć z Beneilem.

 

Idealnie, gdyby Poirier pokonał Chandlera. Chciałbym z nim walczyć. Pokonał mnie, więc chciałbym się zrewanżować. To była walka roku, dekady prawdopodobnie. Cholernie dobre starcie. To idealne zestawienie.

Do rywalizacji Poiriera z Gaethje doszło w kwietniu 2018 roku. Wówczas po kapitalnej batalii zwyciężył „Diament”, który na początku czwartej rundy zasypał rywala gradem ciosów. Obydwaj zawodnicy otrzymali oczywiście nagrodę za najlepszy pojedynek wieczoru, a także liczne nagrody za walkę roku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Vale Tudo
Open

23,752 komentarzy 76,809 polubień

I cieply kurwidolek dalej bedzie sie krecic.... spierdalaj! Walcz z Fizievem leszczu :boystop:

Odpowiedz 4 polubień

F
Faryzejusz

ONE FC
Lightweight

2,366 komentarzy 4,763 polubień

"To była walka roku, dekady prawdopodobnie."
Ta walka nie była pewnie nawet w top10 dekady...

Odpowiedz polub

Avatar of kaczka94
kaczka94

Moderator

3,432 komentarzy 7,211 polubień

I cieply kurwidolek dalej bedzie sie krecic.... spierdalaj! Walcz z Fizievem leszczu :boystop:

Też mnie to irytuje. Kółko trójkątnej adoracji. Najlepsze, że Fiziev chyba już 3-4 razy go wyzywał, a Gaethje ani razu nic nie odpowiedział nawet suche, oziębłe nie.

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of Dijaz
Dijaz

WSOF
Lightweight

3,223 komentarzy 6,021 polubień

Każdy grappler z czołówki wyjdzie do Gejcziego jako faworyt. Pewnie nie byłyby to równe stacia. Ale z Dustinem czy Fizievem przynajmniej byłoby co oglądać.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Grinch
Grinch

Brutaal
Featherweight

492 komentarzy 1,430 polubień

"To była walka roku, dekady prawdopodobnie."
Ta walka nie była pewnie nawet w top10 dekady...

Ślepemu widać z oczu przeszło na dekiel…Miał dwie szanse, obie zmarnował. A i jeszcze za zabranie duszy Fergowi niech wypierdala ::jondance::

Odpowiedz 1 Like

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

10,867 komentarzy 18,700 polubień

I cieply kurwidolek dalej bedzie sie krecic

krs1 zamykają po gali w Gliwicach :roberteyeblinking:

Odpowiedz polub

G
Guest

Walcz z Fizievem Justin a nie mówisz o jakimś obsrańcu którego zamieniłeś w kulejącego psa
Pamiętajmy POIRIER POJECHAŁ DO SZPITALA A JUSTIN PYKAŁ SOBIE FOTKI Z FANAMI

Odpowiedz polub

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

PRIDE FC
Middleweight

6,715 komentarzy 35,784 polubień

Miał 2 szanse zdobycia prawowitego pasa i dwa razy gładko przegrał. Niech sierdala testować nowych prospektów a nie kółeczko wzajemnej adoracji

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Raven
Raven

Bellator
Light Heavyweight

4,642 komentarzy 16,570 polubień

Patrząc na pozycję Dustina w rankingu, to gdyby pokonał Chandlera, celowałby pewnie w walkę o pas, (ewentualnie eliminator ze zwycięzcą walki Darek vs. Gamrot), a nie bawił się w rewanże z tym parterowym ułomem :fjedzia:

Odpowiedz polub