Nowo koronowany mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz został królewsko przywitany przez tłum ludzi w rodzinnym Cieszynie.

JO JE STELA! 🇺🇸 I’m speechless. What a moment. Pleasure to make you proud. Thank you! #Cieszyn🇵🇱 Nie mam słów. Dziękuję Wam za to przywitanie. Ciszę się, że mogłem przynieść dumę mojemu miastu. Cieszyn robi wrażenie

Opublikowany przez Piątek, 9 października 2020

Jan udostępnił właśnie nagranie, jak odbierają go ludzie we własnym mieście. Tłum zebrał się na cieszyńskim rynku by docenić dokonania Polaka i podziękować mu za tę sportową radość, której wszyscy byliśmy świadkami 27 września. Błachowicz nie krył wzruszenia z takiego ciepłego przyjęcia i na swoich mediach społecznościowych napisał:

Nie mam słów. Dziękuję Wam za to przywitanie. Ciszę się, że mogłem przynieść dumę mojemu miastu. Cieszyn robi wrażenie.

A tak ponad tydzień temu witany był na lotnisku w Warszawie:

Jan Błachowicz to pierwszy męski mistrz UFC pochodzący z Polski. 27 września znokautował Dominicka Reyesa w drugiej rundzie. Było to tym samym jego czwarte zwycięstwo z rzędu. Wcześniej rozprawił z się dwoma byłymi mistrzami Strikeforce Ronaldo Souzą oraz Lukiem Rockholdem oraz zrewanżował się Coreyowi Andersonowi za porażkę z 2015 r.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.